U23 koondisse pürgijad testisid end Moskvas

Vahur Mäe, toimetaja   |   8. juuni 2017, 00:37

Läinud nädalavahetusel, 3.-4. juunil toimus Suur Moskva regatt, kust võttis osa ka Eesti alla 23-aastaste koondisse pürgijate ring.

Võistlustel viibinud U23 koondise projektijuhi Roman Lutoškini sõnul said noored väärtusliku kogemuse ning võrdlusmomendi tugevate Venemaa sõudjatega.

„Kui venelaste liidrid olid meist mõnelgi juhul tugevamad, kannatas meie taset teiste osalevate koondistega võrrelda küll. Sellist organiseerimistööd ja vastuvõttu, nagu Moskvas, annab mujalt leida“, jagas Lutoškin võistlusest muljeid.

Eesti noored saavutasid kokku viis poodiumikohta. 500 meetri distantsil võitsid Johann Poolak, Martin Rahuoja, Margus Kodasma ning Marko Laius paarisaeru neljapaadil esikoha. Sama koosseis oli klassikalisel distantsil aga kahe Venemaa kvarteti vahel teine.

Laius ja Poolak panid end proovile ka paarisaeru kahepaadil, millel lõpetasid kahe Venemaa paatkonna järel kolmandana. Roolijata kahepaadil olid pärnulannad Mona Küüts ja Jessika Scholtz venelannade järel teised. Ka narvalanna Uljana Borodatšova esines südilt, võites venelanna Ekaterina Pitrimova järel hõbeda.

Roman Lutoškini sõnul pole juuli lõpus Bulgaarias toimuvateks U23 vanuseklassi Eesti koondis veel lõplikult selgunud. Määravaks saavad tulemused Jaanipäeva paiku sõidetaval mainekal Leedu „Merevaigust Aeru“ regatil.

Postituse tunnuspilt: Eesti võistlejad ühispildil (Autor: Roman Lutoškin)