U23 MM 2.päev: Laos ja Suursild sõudsid end eelsõidust otse poolfinaali

Vahur Mäe, toimetaja   |   24. juuli 2014, 13:23

Täna on alla 23-aastaste maailmameistrivõistluste toimumispaigas Vareses (Itaalia) teine võistluspäev. Puhkust saab vaid kolmapäeval ühepaadil veerandfinaali jõudnud Jüri-Mikk Udam, ülejäänud kolm võistkonda alustasid eelringidega.

2014 WRU23Ch Varese logoOma esimesel juunioriaastal MM-pääsme lunastanud tartlanna Marliis Reinkort on esmalt olnud tagasihoidlik, lõpetades esimeses eelsõidus ajaga 8.38,37 viimasena, kuuendana. Koheselt poolfinaali liikus vaid sõidu liider, kelleks resultaadiga 7.58,84 osutus britt Jessica Leyden. Tugevast klassist oli ka 8.00,5ga finišeerunud lätlanna Elza Gulbe, kelle areng ja võimed lubavad finaalimõtteid pidada.

Reinkorti edestasid ka norralanna Anna Sture (8.14,10), kreeklanna Sofia Asoumanaki (8.16,51) ning Tuneesia atleet Racha Soula (8.19,17).

Siiski ei ole Reinkorti lootused 12 poolfinalisti sekka pääseda veel luhtunud, sest juba reede lõunal avaneb uus võimalus vahesõidus. Neid peetakse neli ning igast 2 kiiremat pääsevad poolfinaali.

Laose ja Suursilla miinimumeesmärk juba täidetud

Meeste kahepaate on koondises kaks. Paarisaeru koosseisu kuuluvad Joosep Laos ja Geir Suursild ning üksikaeru sõuavad Arnold Sanglepp ja Oskar Kuzmin.

Üksikaerupaate on konkurentsis 17 ning neile peeti hommikul 3 eelsõitu, millest igast 2 paremat liikusid poolfinaali. Eesti paar nende sekka ei mahtunud, kuna oli esimese eelsõidus tulemusega 7.12,88 viies. Edestati vaid aja 7.13,15 kirja saanud Ukraina duot Gulin-Gulbeda. Kaks kvalifitseerujat olid 6.48,15ga lõpetanud Türgi rivistus Onat-Sahinoglu ning 6.52,58ga finišeerunud Lõuna-Aafrika Vabariigi esindus Davis-Smith.

Ka Sanglepa-Kuzmini jaoks avaneb lisavõimalus reedel toimuvas vahesõidus.

Paarisaeru kahepaadil sõudvad Laos-Suursild tegid südika etteaste, kui sõudsid end tugeva sõiduga koheselt poolfinaali. Tulemusega 6.30,79 finišeerunud Reet Palmi hoolealused kaotasid vaid sakslastele Eidam-Piontekile (6.27,75) ning saavad reede hommikul puhata ja õhtupoolikul toimuvaks poolfinaaliks jõudu koguda. Kõik poolfinalistid on välja sõelutud hiljemalt homme lõunaks, sest siis peetakse vahesõidud. Seejärel on teada ka Laose-Suursilla osalusel toimuva poolfinaali koosseis. Poolfinaalid sõidetakse kell 16.56 ja 17.03

Teised eelsõitudest tagasid poolfinaalipiletid Hispaania, Venemaa, Prantsusmaa, Leedu, Suurbritannia ja Austraalia.

Treener Palmil jagus juhendatavatele vaid kiitvaid hinnaguid. „Poisid ja mina, me oleme esialgu väga rahul, sest eesmärgiks oli minimaalselt poolfinaali jõudmine. Poolel maal suutsime tempot tõsta ning nii raputasime lähimad jälitajad Tsehhi ja Taani kandadelt. Poolfinaalis erilist taktikat peale täiskäigu, ja seda otsast-lõpuni, olla ei saa“, resümeeris treener.