U23 MM: eelvaade

Vahur Mäe, toimetaja   |   23. juuli 2013, 22:00

Robert Väli, peasekretär

Täna antakse esimene start U23 maailmameistrivõistlustel Austrias Linz-Ottensheimis. Eestist on seekordsel MM-l osalemas 3 paatkonda: paarisaeruline neljapaat (BM4x), roolijata kahepaat (BM2-) ja meeste kergekaalu ühepaat (BLM1x). Võistlused lõpevad pühapäeval.

2013 U23 Champ Linz-Ottensheim logo    Live Race Viewer logo

Meeskonnad võistlevad järgmistes koosseisudes:

BM4x: Joosep Laos, Jüri-Mikk Udam, Sten-Erik Anderson ja Geir Suursild (Udam, Tallinna SK; ülejäänud Pärnu Kalev)
BM2-: Karl Koppel, Martin Laius (Pärnu Kalev)
BLM1x: Mihkel Pari (TÜ ASK)

Meeskonna juht (Team Manager) on Priit Purge, treener Matti Killing, massöör Ants Stern.

*

BM4x koosseisus oma noorusele vaatamata üsna teenekad mehed: Udam-Suursild võistlesid Londoni olümpial, enne olümpiat aga tulid noorte (U19) vanuseklassis Euroopa meistriteks ning peale olümpat noorte MM-l neljandaks.
Sten-Erik Anderson on aga tänavusel hooajal meie eliitneljase koosseisus tulnud kahel MK etapil pronksile.

Sellele meeskonnale pannakse ehk suurimaid lootusi

Laos ja Anderson olid ka eelmisel aastal BM4x koosseisus, (koos Karl Koppeli ja Kaur Kuslapiga) ning saavutasid 8. koha kuigi potensiaali olnuks ehk võistelda ka A-finaalis. (Koppel on sedakorda roolijata kahepaadis, Kuslap aga sellest hooajast alates täiskasvanute vanuseklassis).
2011. aasta U23 MMl võisteldi koosseisus Laos, Kuslap, Anderson, Martin Neerot. Ka siis tuldi 8. kohale, kusjuures poolfinaalis kaotati ülinapilt – 0,34 sekundiga – kolmandale kohale ja jäädi A-finaalist välja.

*

Mihkel Pari on värske 2. koha omanik eelmisel nädalavahetusel toimunud Balti lahtistel meistrivõistlustel meeste (täiskasvanute) vanuseklassis, Kaasanis toimunud Universiaadil aga saavutas Mihkel 8. koha.

*

Koppel-Laiusel on viimastelt võistlustelt ette näidata Universiaadi 9. koht ja Balti lahtiste meistrivõistluste 2. koht täiskasvanute vanuseklassis.

Kvalifikatsioonisüsteemist:

BM4x ja BM2- paadiklassides on vastavlt 17 ja 18 osavõtjat, mis tähendab seda, et osalejad on loositud kolme eelsõitu. Iga eelsõidu kaks paremat pääsevad otse AB-poolfinaali ning ülejäänud lähevad edasi kahte vahesõitu. Mõlema vahesõidu 3 paremat lähevad sammuti edasi AB-poolfinaalidesse. Poolfinaalide 3 paremat jätkavad A-finaalis kohtadele 1-6 ja ülejäänud B-finaalis kohtadele 7-12.

BLW1x paadilassis on 27 osavõtjat ja see tähendab, et osalejad on loositud viide eelsõitu. Iga eelsõidu neli esimest lähevad otse edasi veerandfinaalidesse, ülejäänud jätkavad vahesõitudes, mida on kaks. Kummagi vahesõidu 2 paremat lähevad samuti edasi veerandfinalidesse ning ülejäänud jätkavad E-finaalis ehk kohtadele 25-27.

Ajakavast:

Täna, võistluste avapäeval stardib eestlastest kergekaalu ühepaadil Mihkel Pari, Eesti aja järgi kell 17:59. Meie mees stardib kolmandas eelsõidus, millises on 5 paati, seega esmane ülesanne võiks olla vähemalt ühele konkurendile “ära teha” et pääseda otse veerandfinaali.

Neljapäeval kell 10:28 (Eesti aja järgi) stardib BM2-. Vastasteks Venetsueela, Austraalia, Venemaa, Iirimaa, USA. Omas eelsõidus kahe parema hulka tulek pole kerge ülessanne.

BM4x eelsõidud algavad neljapäeval kell 12:20, meie meeste eelsõit on selle paadiklassi esimene. Vastasteks on meil Itaalia, Prantsusmaa, Šveits, Valgevene ja Uus-Meremaa.

Võistlusi saab jälgida Live Race Tracker’i abil: http://www.worldrowing.com/live-results

Uputusest:

Hiljuti suurt osa Euroopast tabanud tulvaveed jätsid oma jälje ka MM-i võistluspaigas. 7 nädalat tagasi oli MMi korraldamine Linz-Ottensheimis tõsise kahtluse all. Priit Purge vahendab kohalike sõnu: “Kui uputuse ajal oli vesi kurguni siis peale seda oli muda kurguni. Aastatuhande uputus”.

FISA tegevdirektor Matt Smith palus meeskonnajuhtide koosolekul kõigilt mõistvat suhtumist ja enne kui mõne pisiasja kallal norima hakata, siis vaadta pilte olukorrast, mis seal vaid mõned nädalad tagasi valitses.
Väike pildigalerii korraldajate kodulehel: http://www.wru23ch2013.com/news/hochwasser/