U23 MM: Eesti koondise kohad jäid C ja D-finaaliu23

Vahur Mäe, toimetaja   |   26. aug. 2016, 14:33
2016 WRJ U23 Senior Ch logoRotterdamis on jõudnud lõpule alla 23- aastaste maailmameistrivõistlused. Kõik Eesti paatkonnad olid üsna tagasihoidlikud ja võistlesid C või D-finaalides.

Eesti lähetas tiitlivõistlustele kolm paatkonda. Neist enim lootusi pandi kindlasti meeste paarisaeru kahepaadile, mis on läbi aegade riigile kõrgeid kohti, sealhulgas kuldmedaleidki toonud. Paraku leppisid sel hooajal esmakordselt kokku istunud pärnakas Geir Suursild ja tallinlane Martin Kivilo nõrgima ehk C-finaaliga ja seal teise ehk eelviimase kohaga. Aeg 6.44,82 tagas neile kokkuvõttes 14. koha 15 paatkonna seas. C-finaali võitsid ajaga 6.29,49 ungarlased Acs ja Kovacs ning eestlastele järgnes veel vaid USA esindus Yaron-Glaude, saades kirja 6.45,60.

2016 U23 MM Suursild ja Kivilo Fred Killing
Suursild ja Kivilo (Foto: Fred Killing)

Alles kolmandat aastat sõudmisega tegelev 20-aastane Martin Kivilo ei osanud täpselt öelda, mis viltu läks, kuid möönas et paat lihtsalt ei liikunud soovitult.

„Ei teagi, milles küsimus, sest treeningutel saime kohati kenasti edasi, ent Rotterdamis ei olnud mingit minekut. Põhjust tõesti ei teagi“, resümeeris Tallinnast pärit sõudja.

Ühepaadil esines pärnakas Marko Laius, kelle pärusmaaks jäi D-finaal ning seal sõudis ta soomlase Jousimo (7.10,3) ning austerlase Neubaueri (7.12,79) järel välja kolmanda tulemuse. Aeg 7.13,35 tagas eestlasele üldkokkuvõttes 21. koha. Laiusest tahapoole jäid Horvaatia, Iisraeli ja Šveitsi noormehed.

Laiuse treener Ulvi Lutoškin jäi hoolealuse etteastega rahule ning rõhutas, et tegemist on noormehe esimese U23-aastaga.

„D-finaali tase oli igati korralik ning Marko võistles endast oluliselt vanematega. Näiteks on soomlane vanuserühmas viimast aastat ning austerlane on jõudnud noorte klassis ka finaalsõitu“, pidas juhendaja vajalikuks rõhutada, et Laius saab siit edasi vaid paremaks minna.

Kergekaalu ühepaadil käis veel tartlane Andres Nöps. Ka tema tasemeks jäi D-finaal, mille lõpetas Portugali sõudja ees eelviimasena ning pääses sel moel napilt ka võistluse punase laterna rollist. D-finaali võit kuulus ungarlasele Furkole tulemusega 7.10,60. Nöps kaotas talle ligi 15 sekundiga, saades ajaks 7.25,70. Eestlast edestasid ka tagasihoidlikud Makedoonia, Gruusia ja Valgevene atleedid.

„Võistlus kujunes minu jaoks palju raskemaks kui Euroopa eaklassi tiitlivõistlused. Ei saanud sel korral ökonoomselt paati liikuma“, arvas tartlane.