U23 MM-i finaalpäev: koondise edukaimad Laos ja Suursild

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. juuli 2014, 10:13

Pühapäev, 27. juuli, on Itaalias Vareses toimuvatel alla 23-aastaste sõudjate maailmameistrivõistluste finaalpäev. Eesti paatkondadest käis viimasena veel üldkokkuvõttes üheksandaks platseerunud paarisaeru kahepaat.

2014 WRU23Ch Varese logoDuo Joosep Laos ja Geir Suursild on kahtlemata Eesti MM-koondise edukaim koosseis. Kui ülejäänud paatkonnad lõpetasid võistlemise juba laupäeval, piirdudes C ja D finaalidega, siis noored kahepaadimehed jõudsid B finaali, kus esineti küllaltki jõuliselt.
Tulemus 6.32,79 tagas paarile sõidu kolmanda, MM-i üldkokkuvõttes aga 9. koha. B finaalis ei andnud kellelegi sõnaõigust kogu distantsi vältel liidrina liikunud ning ajaga 6.27,09 lõpetanud Austraalia duo Watts-Mcqueeney.

Teiseks tulid 6.31,37ga norralased Solbakken-Thon ning eestlaste järel neljandaks distantsi esimesel poolel B finaali 3. kohas  kinni olnud ukrainlased Lukianenko-Budko (6.34,92). Võistlejaterivi lõpetasid itaallased Mancini-Viciono viiendana (6.36,08) ning kuuendana Venemaa paar Yarov-Kuzub (6.37,11).

Laos ja Suursild täitsid kamaluga endi ja treener Reet Palmi poolt pandud ülesande kvalifitseeruda 12 parema hulka.

Joosep Laos, paatkonnast kogenum, siiski päris rahule sõiduga ei soostunud jääma ning arvas, et parim sõit MM-il olnud hoopis eelsõit. „Sellist minekut nagu eelsõidus täna kahjuks ei kogenud. Midagi jäi puudu, ent mis see oli, ei oska öelda“, rääkis vaid 3 nädalat kokku harjutanud duo liige.

Tänavuse MM-ga sai ka läbi Laose viimane juunioriaasta ning esialgu on selge, et noormees jätkab vähemalt veel aasta tugevate treeningute ja võistlemisega. Geir Suursillal on aga sõudmise mõistes veel ees kaks noorpõlveaastat.

„Astun sügisest kaitseväe spordiroodu aega teenima ning ühendan sealse elu tugevalt sportimisega.  Paralleelselt treenimisega olen pühendunud ka õpingutele ning nüüdseks on läbi kaks õppeaastat hambaarstiteadust“, selgitas Laos eesootavat elukorralduse muudatust.