U23 MM: ka Pajusalu homme finaalis!

Vahur Mäe, toimetaja   |   25. juuli 2009, 00:00

Täna sõidetakse Tsehhimaal Racices toimuvatel U23 vanuserühma maailmameistrivõistlustel poolfinaale. Hommikupoolikul selgusid aga ka eri paadiklasside tagumised kohad. Eestlaste tänaseks ootuseks oli ühesel kaasa tegev pärnulanna Kaisa Pajusalu.

711

Neiu oli läbi eelsõidu kenasti poolfinaali jõudnud ning püüdis nüüd finaalikohta kuue parema hulka. Konkurentideks olid kreeklanna Konstantina Kourkoumpa, hollandlanna Kirsten Wielaard, ameeriklanna Helen Tompkins, taanlanna Lisbet Jakobsen ning leedulanna Donata Vistartaite. Pajusalu algus osutus kõige teravamaks, veel enam – liidripositsiooni hoidis ta koguni pool distantsist. Alles seejärel kerkis esimeseks leedulanna ning säilitas oma mineku lõpuni. Võitja ajaks tuli 7.37,16, talle järgnes Pajusalu ajaga 7.39,51 ja viimase finaalikoha võttis resultaadiga 7.41,55 Kreeka esindaja. B-finaali langesid Wielaard (7.42,80), Jakobsen (7.47,47) ja Tompkins (7.52,40).
Nüüd on kõik lootused pandud homsele finaalile, kus Pajusalu proovib imselgelt üle sõita mullust viiendat kohta. Ka ameeriklanna Tompkins on eelmise aasta finalist, olles Pajusalu järel kuues. Teisest poolfinaalist kvalifitseerusid medalite eest võitlema tsehhitar Jitka Antosova (7.27,35), norralanna Tale Gjoertz (7.30,11) ning Saksamaad esindav Carina Baer (7.30,19).

Naiskergekaallaste jaoks on MM läbi Hommikul käisid oma viimast MM-sõitu tegemas kergekaalu paarisaeru kahepaadi neiud Mari-Liisi Soovik ja Anni Rava. Nende laeks jäi sel korral C-finaal, kuhu tuli võistlema lisaks vaid üks konkurent – Hong-Kongi duo. Sõidu võitsidki ajaga 7.26,84 Ching Man Lau ning Yuen Yin Lee. Eestlannad said kirja 7.40,72, mis kokkuvõttes tähendab neile ka MMi viimast ehk 14.kohta.

Mati Arend E-finaalis

Kergekaalu ühesel teeb Eesti eest kaasa Mati Arend, kes läbi jõudis E-finaali, kus täna õhtul jagatakse kohad 26-31. Arendi konkurentideks on Portugali, Israeli, Zimbabwe, Armeenia ja Angoola sõudjad. Homme põnev võistluspäev Lisaks Pajusalu edule, loodetakse paljut Eesti uuelt kaheksapaadilt. Noormehed jõudsid eile kenasti A-finaali ja püüavad homses nö elu sõidus konkurentide Austraalia, Poola, Kanada, Saksamaa ja Suurbritannia vastu anda oma maksimumi.

1) Kaisa Pajusalu eelsõidus

 716
Foto: Fred Killing

2) Mari-Liisi Sooviku ja Anni Rava MM-debüüt kahepaadil
717 
Foto: Fred Killing