U23 MM: kaheksapaadilt oodatakse finaali pääsu

Vahur Mäe, toimetaja   |   24. juuli 2007, 22:50

27.-29. juulil peetakse Strachclydei rahvuspargis Põhja-Lancarshire’is Shotimaal alla 23-aastaste sõudjate maailmameistrivõistlusi. Strachclyde’i oodatakse 50 riigi esindust ligi 500 sportlasega.

426

Eesti koondis on kohal 14 atleedi ja viie paadiga. Suurimad lootused kaheksapaadil Kõige suuremad ootused on pandud kaheksapaadile, kes 2005. ja 2006. aastal võitis samal võistlusel B-finaali, olles kokkuvõttes seitsmes. Meeskonda kuuluvad juba kolmandat aastat samad mehed: Andrus Sabiin, Jaan Laos, Alvar Räägel, Artur Maier, Martin Absalon, Sten Villmann, Alo Kuslap, Rauno Talisoo ja roolimees Nikita Lunin. Rahulolu tagaks koht vähemalt kuue hulgas.

Tinkuselt ja Nessõnilt debüüt
Võistluste debütandid on hiljuti juunioride klassist välja kasvanud Helen Tinkus ja Denis Nessõn. Nemad saavad tuleristsed ühepaatidel.

Ka kergekaalu ühepaadil sõudev Valeri Prosvirnin omab varasemat MM-kogemust – tal on ette näidata 2005. aasta 22.koht ja 14. koht mullusest hooajast. Kordaminekuks võib pidada kohta B-finaalis, ideaalis võiks sportlast aga näha kuue parema hulgas.

Roolijata kahepaadil püüavad eelmise aasta 13. kohta parandada Raimo Pull ja Elar Jaakson. B-finaali pääsu võib lugeda õnnestumiseks. 

Eesti koondise koosseisu kuuluvad ka võistkonna mänedzer Jane Kalda, treenerid Mihkel Leppik ja Matti Killing, arst Kertu Koppel ning paaditreileri juht Fred Killing.

Taustaks

Varem oli tiitlivõistlus tuntud kui Rahvaste Karikas, kuid nüüd juba kolmandat korda toimub see Rahvusvahelise Sõudeliidu FISA egiidi alt. Jõuproovi ajalugu ulatub aastasse 1976, mil osales kõigest 11 riiki 65 sportlasega. U23 MM toimib juunioride klassist välja kasvanud sportlastele suuresti kui hüppelaud, et jõuda valutumalt täiskasvanute sekka. Eelsõitudega alustatakse reedel, järgnevad poolfinaalid laupäeval. Pühapäev kulmineerub finaalidega.