U23 MM: kaheksapaat kordas mullust edu

Vahur Mäe, toimetaja   |   26. juuli 2009, 00:00

Põnevusega oodati tänast alla 23- aastaste meeste kaheksapaatide MM-finaali, kuhu oli jõudnud ka Eesti uuekoosseisuline oktett.

711

Pealegi olid noored mehed vahesõidus ilma teinud ja kuulda oli kommentaare medalivõimalusestki. Eesti uus ja löögivõimeline paatkond startis MMi ühes põnevaimas finaalis koos Suurbritannia, Austraalia, Poola, Saksamaa ja Kanada koondistega ning andis esimesel 500 meetril tormihoiatuse kui liikus elegantselt liidriks. Pisut hiljem, 1000 meetri märgis, oli positsioon vahetunud viiendaks, kuid see koht tundus tänu imeväikestele vahedele justkui mõtteline olevat. 1500 meetril, kui kätte hakkasid jõudma tavapäraselt murdemomendid, tõusis liidriks Poola, tihedalt kannul britid ja sakslased. Eesti oli langenud kuuendaks, kolmandal kohal sõudvast Saksamaast järel ligi kolme sekundiga. MM-kulla võitis ajaga 5.32,77 Poola, Saksamaa (5.34,11) ja Suurbritannia ees (5.35,25).

Meie noormehed leppisid kuuenda kohaga, saades ajaks fantastilise 5.40,98, millega kordasid mullu eelkäijate poolt välja sõidetud positsiooni. Toonasest koosseisust tegid täna kaasa Rauno Talisoo, Alo Kuslap ja Elar Jaakson. Tõnis Paara, Carel Kivimaa, Martin Neeroti, Kaur Kuslapi ja Ronald Väli ning roolimehe Siim Schvede jaoks tähendas Racice aga MM-debüüti kaheksapaadil. Neljandana jõudis pärale Austraalia (5.36,37) ja viiendana Kanada (5.37,74).

Lisandus koondisse ihkajaid

Tänase seisuga võib Eesti Sõudeliit tõdeda, et aastaid tagasi algatatud kaheksapaadiprojekt “E8” on osutunud igati konkurentsivõimeliseks. Oluline on teadmine, et koondise kaheksapaati on nõudlejaid pea et kahe paatkonna jagu ja pole välistatud, et senises põhipaatkonnas võib tulla muudatusi. Sellise tagalaga minnakse vastu septembris toimuvatele Euroopa meistrivõistlustele.