U23 MM: kaheksapaat taas stardis

Vahur Mäe, toimetaja   |   17. juuli 2008, 01:03

Täna algavad Saksamaal Brandenburgis alla 23-aastaste maailmameistrivõistlused. Eesti koondis on esindatud viie paatkonna ja viieteistkümne sportlasega.

566

Mullu kuldmedali võitnud kaheksapaat on koondise suurimaks edulootuseks. Kaheksapaate on stardis kaksteist. Eesti meeskonnas sõuavad Andrus Sabiin, Alvar Räägel, Elar Jaakson, Artur Maier, Martin Absalon, Sten Villmann, Alo Kuslap, Rauno Talisoo ning roolimees on Indrek Järvoja. Eelmise aasta kuldsest koosseisust jäi vanusega välja Jaan Laos ning roolimees Nikita Lunin pole enam sobivas kaalus.

Meeste ühepaadil teeb kaasa kunagine kergekaalusõudja, nüüd juba aboluutkaaluski ilusat sõitu näidanud Valeri Prosvirnin. Temal on konkurente koguni 28.

Naiste paarisaerulisse kahepaati on istutatud uus tandem. Kui tavaliselt sõudis Jevgenia Rõndina koos Kaisa Pajusaluga, siis nüüd võistleb ta koos Helen Tinkusega. Neil on vastaseid 14.

Pajusalu aga võtab konkurentidega (14) mõõtu ühepaadil.

Martin Neerot ja Ronald Väli sõuavad paarisaeru kahepaadil, konkurentideks 18 maa paatkonnad. Tiitlivõistlused Brandenburgis kestavad 20. juulini.

615
Martin Neerot ja Ronald Väli tänasel treeningul