U23 MM: kaheksapaat tagasihoidlik

Vahur Mäe, toimetaja   |   23. juuli 2009, 20:04

Racices toimuval U23 MM-il on Eesti uue koosseisuga kaheksapaat alustanud küllaltki tagasihoidlikult, mis tähendas eelsõidus viie võistkonna seas neljandat kohta.

711

Meie kaheksapaadis on toimunud peaaegu täielik verevahetus, sest paar aastat tagasi U23 MM-kulla toonud koosseisu liikmed on nüüd täiskasvanute vanseklassis. Uues noores võistkonnas tõmbavad Ronald Väli, Martin Neerot, Tõnis Paara, Carel Kivimaa, Kaur Kuslap, Elar Jaakson, Rauno Talisoo ja Alo Kuslap, roolinööride sikutamine on usaldatud Siim Schvede kätte. Selleks, et tagada otsepääs finaali, vajanuks Eesti meeskond kohta kahe hulgas. Sõidu võitis kindlalt ajaga 5.47,45 Kanada, järgnesid Inglismaa (5.49,53) ja Austraalia (5.52,08). Meie mehed said kirja tulemuse 5.58,63 ning venelased viiendana 6.06,75.

Meie kaheksapaat treeningutel
714
Foto: Fred Killing

Siiski, homme saadakse uus võimalus, sest kavas on vahesõit, kust igast kaks edukamat kindlustavad enesele koha A-finaali. Eesti vastasteks on Itaalia, Austraalia, USA ja Venemaa.

Kergekaalu naised täna viimased

Täna tegi avastardi ka meie naiste kergekaalu paarisaeru kahepaat, mille koosseisu kuuluvad Mari Liisi Soovik ja Anni Rava. Nemad jäid oma eelsõidus ajaga 8.07,18 kindlalt viimaseks, kaotades võitjapaarile, austerlannadele Agnes Sperrerile-Christina Sperrerile üle 40 sekundi. Neiud saavad uue võimaluse homses vahesõidus.

Mati Arend kõrgemale 25.kohast ei tõuse

Kergekaalu ühepaadisõudja Mati Arend hommikuse eelsõidu põhjal otse veerandfinaali ei pääsenud ja saab seda üritada läbi vahesõitu, milline peeti juba täna õhtul. Eesmärk sai olla vaid üks – jõuda 24 parema hulka veerandfinaali. Kuid siiski jäi Arendil eesmärk saavutamata, sest vahesõidus kolmanda koha taganud aeg 7.40,02 oli konkurentide omast oluliselt nõrgem. Nüüdsest pole Eesti koondislasel 25 kohast kõrgemale võimalik enam tõusta. Homme on Racices vahesõitude ja veerandfinaalide päev.