U23 MM: kokkuvõtlikult

Vahur Mäe, toimetaja   |   24. juuli 2008, 23:31

Saksamaal Brandenburgis lõppenud alla 23-aastaste maailmameistrivõistlustel Eesti koondisel mullust MM- edu korrata ei õnnestunud. Siiski kujunesid tulemused suurepärasteks.

566

Kõige rohkem loodeti koondise kaheksapaadile, kuhu kuuluvad Andrus Sabiin, Alvar Räägel, Elar Jaakson, Artur Maier, Martin Absalon, Sten Villmann, Alo Kuslap, Rauno Talisoo ja roolija Indrek Järvoja. Kuna eelmisel aastal võideti kõikide üllatuseks kuldmedal, siis medalikoht olnuks ka nüüd reaalne. Tänavu meie oketi sõit nii kõrgeklassiline polnud, kuid siiski jõuti finaali. Seal lõpetati USA (5.49,42), Kanada (5.53,30), Poola (5.54,57), Saksamaa (5.56,64) ja Inglismaa (5.57,11) järel ajaga 6.00,18 kuuendana.

Meeste ühepaadil oli võistlustules eelmisel aastal veel kergekaalu kuulunud Valeri Prosvirnin. Tema laeks jäi seekord C-finaal, mille ta lõpetas jaapanlase Tomokazu Kuribara (8.46,73) järel ajaga 8.47,68 teisena ja sai kokkuvõttes 14. koha. Kulla võitis Uus-Meremaad esindav Joseph Sullivan.

Naiste ühesel näitas head minekut Kaisa Pajusalu, saades kokkuvõttes viienda koha, mille tõi talle aeg 8.03,57. MM-tiitli viis Saksamaale Julia Richter (7.43,90). Talle järgnesid inglanna Kristina Stiller (7.48,20), Ungarit esindav Katalin Szabo (7.52,28) ja ukrainlanna Iskra Angelova (7.53,09).

Meeste paarisaeru kahepaadil esindas Eestit hiljuti kokku istunud duo Ronald Väli ja Martin Neerot. Nemad naasesid MM-ilt 11. kohaga (aeg 7.04,38). B-finaalis pidid mehed alla vanduma sloveenidele (6.52,37), valgevenelastele (6.55,10), lätlastele (6.57,47) ja ukrainlastele (6.57,88). MM-kulla võitis brittide koosseis Charles Cousins-Bill Lucas (6.33,11).

Naiste paarisaeru kahepaadil olid Helen Tinkus ja Jevgenia Rõndina ajaga 7.45,95 B-finaali neljandad, üldkokkuvõttes aga kümnendad. Väikese finaali võit läks Venemaale (7.41,10) Rumeenia (7.43,24) ja Leedu (7.43,53) ees. Kulla võitis Saksamaa koosseis Sophie Dunsing-Tina Manler (7.08,70).