U23 MM: Laiusele ja Poolakule 18. koht

Vahur Mäe, toimetaja   |   22. juuli 2017, 12:45

Plovdivis toimuvad alla 23-aastaste sõudjate maailmameistrivõistlused said laupäeval Eesti jaoks läbi. Paarisaeru kahepaadil startinud Marko Laius ja Johann Poolak lõpetasid C finaalis kuuendana, mis üldarvestuses andis neile 18. koha.

Juba noorteklassis kokku sõitnud pärnakad Laius ja Poolak lähetati Bulgaariasse ainsa koondise paatkonnana, sest tegemist oli sõudeliidu poolt ette pandud normide täitjatega. Kui vahetult enne maailmameistrivõistlusi märkis sõudjate järelkasvuga tegelev Roman Lutoškin, et rahuldust pakuks koht 12 parema seas, siis nii paraku ei läinud.

Marko Laius ja Johann Poolak (erakogu)

Marko Laius (vasakult) ja Johann Poolak kahepaadil (foto erakogust)

Kokku tegid Laius ja Poolak MMil neli sõitu ning kvalifitseerusid lõpuks konkureerima C finaali kohtadele 13 kuni 18. See sõit aga kujunes pigem tagasihoidlikuks, sest noormehed finišeerusid ajaga 6.38,41 viimase ehk kuuendada. Üldarvestuses tagas pingutus 18. koha. Sõidu võitis Hispaania (6.22,24), järgnesid Taani (6.24,87), Rootsi (6.28,01), Tai (6.29,53) ja Serbia (6.29,75).

„Tehniliselt liikusid noored kenasti, aga võimu jäi eakaaslastega võrreldes väheseks. Tuleb tõdeda, et selline on meie hetketase. C finaal oli veidi raskem, sest vaid päev varem osalesime nii vahesõidus, kui ka kurnavas C/D poolfinaalis“, kommenteeris võistluste kulgu Plovdivis viibiv Lutoškin.

Laupäeval selgusid aga ka medalisõitu kvalifitseerujaid. Esimesest poolfinaalist tagasid finaalikoha Suurbritannia, Belgia ja Horvaatia, teisest Leedu, Prantsusmaa ja Holland. Finaalsõit on kavas MMi viimasel päeval – pühapäeval, 23. juulil.

Laiuse ja Poolaku koos jätkamise osas pole otsuseid veel tehtud. „Kaalume olukorda ning ning hindame Eestis toimuvate võistluste põhjal, kas poisid on valmis startima septembri alguses Poolas toimuvatel U23 vanuseklassi Euroopa meistrivõistlustel“, avaldas Lutoškin.

Kodusteks katsevõistlusteks on tõenäoliselt 12.-13. augustini Pärnus toimuvad noorte ja U23 riigi meistrivõistlused ning nädal hiljem samas peetavad Eesti meistrivõistlused.