U23 MM: neljapaat B-finaali, teised paatkonnad tagaotsas

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. juuli 2013, 16:27

Linz-Ottensheimis Austrias oli täna poolfinaalide, aga ka C, D ning mõnedes paadiklassides osalejate rohkusest tulenevalt ka E-finaalide päev.

2013 U23 Champ Linz-Ottensheim logoSõudepublik ootas põnevusega, kas Eesti meeste paarisaeru neljapaadil õnnestub lõpuks ka 8. koha needusest lahti saada ning läbi poolfinaali medalisõitu pääseda. Kahjuks ei läinud loodetult, sest nelik Geir Suursild, Jüri-Mikk Udam, Sten-Erik Anderson ja taas eessõudjaks tõusnud Joosep Laos lõpetas tulemusega 6.03,06 viiendana, edestades vaid 6.09,59ga distantsi läbinud Valgevenet.

Kolmeks finalistiks murdsid end ajaga 5.54,80 võimsa finiši teinud Uus-Meremaa, Suurbritannia (5.56,73) ning oodatult ka Prantsusmaa (5.56,90).  Eestist eespool lõpetas veel tulemusega 5.59,99 Poola.

2013 U23MM M4x Foto P.Purge
Neljapaat reedeses vahesõidus. Foto: Priit Purge

B-finaal rivistuses ja radade järjestuses Valgevene, Eesti, Poola, Austraalia, Itaalia ja Norra stardib eesti aja järgi pühapäeval kell 10.40.

Ebastabiilsus ja ruttamine jooksutas paadi kinni

Paatkonna treener Matti Killing võrdles eilset vahesõitu ning tänast minekut ning leidis, et siis oli, aga nüüd mitte.

“Täna esinesid tugevad koostööprobleemid, mis ei lubanud koosseisul eessõudja tempomuutustele objektiivselt reageerida ning jooksutasid paadi libisemise kinni. Ebastabiilsus”, rõhutas Killing ning uskus, et pühapäevases B-finaalis leitakse taas õige rütm kätte.

Koppel ja Laius võistlejaterivi tagaotsas

Pärnakad Karl Koppel ja Martin Laius võitlesid välja võimaluse osaleda C-finaalis, kus jagati kohad 13-18. Noormehed püsisid 500 meetril kolmandana, kuid andsid siis lähimatele jälitajatele – venetsueelalastele Machado-Villale positsiooni käest ning finišeerusid Horvaatia (6.55,41), Venemaa (6.59,53) ning Venetsueela järel (7.04,84) ajaga 7.07,67 4. kohal.

2013 U23MM Koppel Laius Foto Priit Purge
Karl Koppel ja Martin Laius Linz-Ottensheimis. Foto: Priit Purge

Siiski Eesti duo sõidu punase laterna rolli endale ei lubanud, sest tahapoole jäi tulemusega 7.12,03 lõpetanud USA. Kokkuvõtvalt tähendab tänane etteaste Koppel-Laiusele nendelt tiitlivõistlustelt 16. kohta.

Mihkel Pari debüüt tagasihoidlik

Kergekaalu ühepaadil käis veel tartlane Mihkel Pari. Varasemad sõidud viisid tartlase D-finaali, kus täna selgitati kohad 19-24. Pari etteastes puudus sära täielikult, sest alustanud kõige aeglasemalt ta sõidu 6-ndana, ajaga 7.26,54 ka lõpetas. Finaali võitis hispaanlane Mitjavila (7.16,38) prantslase Maunoir’ (7.19,04) ja Brasiilia koondislase Marais’ (7.20,06) ees.
Sõidu 6. koht ei tähenda siiski Parile võistluste viimast kohta – toimus ka E-finaal, kus osalesid Aserbaidžaani ja Uganda esindajad.

1ESP1:46.64  (2)3:37.46  (2)5:28.66  (2)7:16.384