U23 MM: neljapäeval selguvad eestlaste lõplikud kohad

Vahur Mäe, toimetaja   |   25. aug. 2016, 06:28

2016 WRJ U23 Senior Ch logoHollandi sadamalinnas Rotterdamis on neil päevil toimumas mitmete eagruppide maailma-meistrivõistlused. Ajaloolise korraldusformaadiga tiitlivõistlustest võtab osa mitme paatkonnaga ka Eesti koondis.

Esmalt on teha kokkuvõte kuni 23-aastaste MM-i senisest käigust. Eesti koondise jaoks midagi rõõmustavat pole, sest ükski meie kolmest paatkonnast ei suutnud end 12 parema sekka poolfinaali sõuda.

2016 U23 MM Andres Nöps LWM1x Fred Killing
Kergekaalusõudja Andres Nöps (Foto: Fred Killing)

Koha poolest kõige kõrgemale pürib meeste paarisaeru kahepaat koosseisus Geir Suursild ja Martin Kivilo, ent tuleb tähele panna sedagi, et paadiklassi konkurents on võistkondade arvu poolest oluliselt hõredam, kui näiteks ühepaatidel, kus meid esindavad Andres Nöps ja Marko Laius.

Suursild ja Kivilo jäid vahesõidus poolfinaali ukse taha ning võistlevad neljapäeval koos Ungari ja USA-ga Eesti aja järgi kell 12 startivas C-finaalis. Kui see võidetakse, platseerutakse 18 võistkonna seas maksimaalselt 13. kohale.

Tartust pärit kergekaalusõudja Nöps võistleb neljapäeval kell 11.40 startivas D-finaalis, kus jaotatakse kohad 19 kuni 24. Nöpsi vastasteks on Gruusia, Ungari, Jaapani, Valgevene ja Portugali sõudjad. Siiski pole tegemist nõrgima sõiduga, sest võistlejaid jagub ka E-finaali. MM-il teeb kaasa 27 atleeti.

Tavakaalus võistlev pärnakas Marko Laius jagab sarnast saatust Nöpsiga, sest ka tema sõuab neljapäeval D-finaalis. Sinna tulevad vastasteks taseme poolest üsna võrdsed Austria, Horvaatia, Iisraeli, Soome ja Šveitsi noored. Sõit saab alguse Eesti aja järgi kell 11.35. Mainitud sõit on samas paadiklassi nõrgim, mistõttu on Laiusel mänguruumi 19-st 24. kohani.