U23 MM: noored alustasid teravalt

Vahur Mäe, toimetaja   |   26. juuli 2007, 20:38

Šotimaal Strachclyde’i rahvuspargis asuval sõudekanalil algasid täna alla 23-aastaste sõudjate maailmameistrivõistlused. Nii kaheksapaat kui ka kergekaalu ühepaat jõudsid kohe raskusteta poolfinaali.

426

Kergekaalu ühesel võistleb Eesti eest Valeri Prosvirnin, kelle kontol on sellest hooajast kaks head esitlust maailmakarikasarja etappidelt – noormees oli nii Linz-Ottensheimis kui Amsterdamis üheteistkümnes. Omaealiste MM’i alustas Prosvirnin kohe äärmiselt teravalt, sest võitis neljanda eelsõidu ajaga 7.32,25. Kvalifikatsiooni valem nägigi ette, et vaid eelsõidu liider (kokku neli sõitu) pääses otse 12 parema hulka. Eesti koondislane edestas veenva eduga nii bulgaarlast Petar Ivanovi (7.37,19) kui ka Jaapani esindajat Staoshi Wakayamat (7.40,89). Homme on Prosvirninil seega vaba päev ning ta ei pea väsitama end kurnavas vahesõidus. Poolfinaal peetakse laupäeval.

Kaheksapaat samuti otse poolfinaali

Ka Eesti kaheksapaat sõudis ootuspäraselt ning pääses kohe poolfinaali. Igast sõidust (3) tagasid edasipääsu kolm paremat. Andrus Sabiin, Jaan Laos, Alvar Räägel, Artur Maier, Martin Absalon, Sten Villmann, Alo Kuslap, Rauno Talisoo ja roolija Nikita Lunin olid ajaga 5.57,25 teised, kaotades ligi sekundiga Saksamaale (5.57,25). Kolmanda poolfinaalipääsme võitles välja Itaalia (5.59,80).

Treener Matti Killingu sõnul võib nii Prosvirnini kui kaheksapaadi avasõitudega igati rahule jääda. „Täna sõideti end lahti, homme on treeningud ning seejärel, laupäeval, loodan parimat“, võttis Killing maailmameistrivõistluste esimese päeva kokku.

Nessõn, Tinkus ja roolijata kahepaat saavad uue võimaluse Nii mõneski paadiklassis ootab Eesti koondislasi ees vahesõitude rägastik. Homme saavad teise võimaluse normaalkaalu ühesel sõudev Denis Nessõn, kes näitas tänases eelsõidus kuuendat tulemust ja meie naisühepaadisõudja Helen Tinkus, kes oli eelringis viies.

Ka meeste roolijata kahese duo Elar Jaakson-Raimo Pull peab ennast kokku võtma, sest vahesõidust saab edasi kolm paremat võistkonda. Täna jäi neil poolfinaalist puudu ligi viis sekundit, sest teisele kohale jõudis Šveits, saades ajaks 7.02,95. Sõidu võitis Kreeka (6.59,80), meie meeste ette kolmandaks jõudis veel ka Venemaa (7.05,12). Võistluspaigas on valitsenud muutlikud ilmaolud – tuuleiilid on vaheldunud vihmasajuga ja seda on ka kesistest lõpuaegadest võimalik välja lugeda.