U23 MM: Pajusalu edasi, Taimsool kuumarabandus

Vahur Mäe, toimetaja   |   23. juuli 2009, 14:21

Tsehhimaal Racices algasid täna U23 vanuserühma sõudjate maailmameistrivõistlused. Eesti paatkondi on stardis viis, paljud neist on ka juba oma esimesed sõidud läbinud.

711

Meeste kergekaalu ühepaadil kuulub koondisse tartlane Mati Arend, kel nendel tiitlivõistlustel on koguni 30 konkurenti. Eelsõitudes jagati kohti veerandfinaalidesse, mis tähendas, et igast kolm esimest pääsesid edasi. Arend oli kreeklase Nikolaos Afentoulise (7.23,43), iirlase Michael Maheri (7.26,91) ning itaallase Pietro Gorgoglione (7.29,31) ajaga 7.33,52 neljas ning proovib uuesti kvalifitseeruda täna õhtuses vahesõidus. Treener Matti Killingu sõnul jäi sportlase stardikiirendus liialt aeglaseks ning kaotatut ei õnnestunud hiljem enam tagasi teha.

Pajusalu alustas paljulubavalt

Naiste ühesel esindab Eestit U23 MMi mullune viies koht, Kaisa Pajusalu. Eelsõidus näitas ta ajaga 7.55,73 igati korralikku minekut, kaotades vaid tsehhitar Jitka Antsonovale (7.50,47). Nemad kaks said ka otse 12 parema hulka poolfinaali.

712
Kaisa Pajusalu                                                  Foto: Fred Killing

Taimsoo sai kuumarabanduse

Meeste ühepaadil startinud Kaspar Taimsoo käekäik võttis ootamatu pöörde, kui ligi 1800 meetrit kindlal liidrikohal tõmmanud viljandlane sai 32,5 kraadises leitsakus kuumarabanduse. Sportlane oli sel hetkel ülikindlal liidrikohal, edestades järgmist meest – sakslast Lauritz Schoofi – üle kahe sekundi. Veel pole teada, kas meedikute hoole alla viidud Taimsool avaneb võimalus teha kaasa vahesõidus, et nii siiski võistlemist jätkata.

713
Kaspar Taimsoo                                                                 Foto: Fred Killing

Tänasesse programmi on jäänud veel kaks meid huvitavat sõitu – naiste kergekaalu paarisaeru kahesel stardivad Mari-Liisi Soovik ja Anni Rava, kuid veele läheb ka täiesti uues koosseisus kaheksapaat.