U23 MM: Pajusalu kordas mullust edu ja võitis MM-hõbeda

Vahur Mäe, toimetaja   |   25. juuli 2010, 00:00

Brestis toimuvatel alla 23-aastaste maailmameistrivõistlustel jõudis Eesti eest ühepaadil võistlev pärnulanna Kaisa Pajusalu finaali, kus võitis väikeriigi pöidlahoidjate rõõmuks hõbemedali.

U23_MM_2010_logo

2009. aastalgi hõbeda võitnud Pajusalu startis võimsalt, liikudes favoriidi, leedulanna Donata Vistartaite järel teisena. Poolel maal oli Vistartaite Pajusalu ees kasvatanud edu juba pea paadi pikkuseks, samas oli ka Pajusalu liidristaatus kolmandana sõudva Norra esindaja Tale Gjoertzi ees veenev – üle kahe sekundi.


Naiste ühepaadi esikolmik: Pajusalu, Vistartaite, Meyer.                     Foto: Jaan Tults
Ülejäänud finalistid, ameeriklanna Meyer, poolatar Madaj ning valgevenelanna Kukhta jäid parimatest juba rohkem maha.
Vistartaite võimas, sellel hooajal maailmatippklassi jõudnud sõit, ei jätnud kahtlust, et tema on tänavune maailmameister. Kuldmedali tagas talle ülivõimas aeg 7.50,15.
Ülitasavägise heitluse hõbedale pidasid maha Pajusalu ja Meyer. Eesti koondislane pidas vastu ja kordas seega mullust edu – hõbemedali tagas talle aeg 7.54,47. Meyeri pronksitulemus oli 7.55,04.

Neljandana lõpetas norralanna tulemusega 7.55,75, viiendana poolatar Madaj (8.01,25) ning finaali viimasena kodupubliku ees võistlev valgevenelanna Kukhta (8.03,16).

Hõbemedali võitnud Pajusalu treenib Sõudekeskus Pärnu Kalevis Ulvi ja Roman Lutoškini käe all. Eesti Sõudeliit õnnitleb suurtulemuse teinud Pajusalut ning tänab tema treenereid,lähedasi ja kõiki toetajaid.