U23 MM: Pajusalule hõbemedal!

Vahur Mäe, toimetaja   |   26. juuli 2009, 00:00

Täna on Tsehhimaal Racices toimuvatel alla 23-aastaste maailmameistrivõistlustel finaalide päev. Kaisa Pajusalu pani võistlustele hõbedase punkti, jäädes alla vaid korraldajamaa sportlasele Jitka Antosovale.

711 

Finaali olid pääsenud ka sakslanna Carina Baer, kreeklanna Konstantina Kourkoumpa, norralanna Tale Gjoertz ning Leedut esindav Donata Vistartaite. Juba eelsõit lubas loota, et Pajusalu on medalivormis ning valmis eelmise aasta viiendat kohta ületama. Nüüd, aasta vanemana ja mahukama kogemustepagasiga, alustas Pärnust pärit ja Ulvi ning Roman Lutoškini käe alla harjutav neiu targalt, liikudes Baeri ja Antosova järel kolmandana.
Poolel distantsil läks Antosova konkurentide jaoks püüdmatult eest, jättes kahvatumatele medalitele konkureerima Baeri, Pajusalu ja Vistartaite. Võitja Antosova sai ajaks 7.27,23. Pajusalu jõudis hõbedale, mille tagas resultaat 7.37,18 ja napilt jäi kolmandaks Baer ajaga 7.37,30. Finaali tagumises otsas figureerisid Vistartaite (7.39,49), Gjoertz (7.48,07) ja Kourkoumpa (8.00,69).

Ülipõnev kaheksaliste finaal tulekul Kella viie paiku õhtul tasub end mugavalt FISA veebisaidile lülitada, sest mõned minutid hiljem algab Eesti osalusel toimuv finaal.

719

Poodiumil: Pajusalu (EST), Antosova (CZE) ja Baer (GER)   Foto: Fred Killing