U23 MM: Poznanis stardib neli Eesti paatkonda

Vahur Mäe, toimetaja   |   24. juuli 2018, 16:43

Kolmapäeval, 25. juulil stardivad Poola sõudemekas Poznanis alla 23aastaste maailmameistrivõistlused, kus teiste seas lööb kaasa neli Eesti paatkonda.

Vastavalt sõudeliidu juhatuse otsusele lähetati riigi au kaitsma Mikhail Kushteyn (kergekaalu ühepaat, Narva Energia), Kermo Randmäe (Viljandi SK), Joonatan Kama, Karl August Ruusalepp (mõlemad TÜ Akadeemiline spordiklubi) ning Ander Koppel (Pärnu SK Kalev) kergekaalu paarisaeru neljapaadil, Johann Poolak ja Marko Laius (paarisaeru kahepaat, Pärnu SK Kalev) ning Uljana Borodatšova ja Kärolyn Mäesaar (paarisaeru kahepaat, Narva Energia ja Viljandi SK).

Enim osalejaid, 28, on kergekaalu ühepaatide konkurentsis. Neidude kahepaat ristab aerud 20 konkurendiga, Laiusel ja Poolakul on rivaale 17 ning neljapaadil 12. Varasem U23 vanusegrupi tiitlivõistluste kogemus on Poolakul – Laiusel, kes samas paadiklassis võisteldes saavutasid mullusel MM-il 18. koha ning Randmäel 2015. aastast. Sõitudesse loosimised korraldatakse teisipäeva õhtul.

Noori Poznanis saatval Roman Lutoškinil on lootused seatud eelkõige kergekaalusõudjatele, ent näeb võimalusi teistelgi. „Kergekaallaseid on sel korral koondises eriti palju ja nad on eelnevatel võistlustel hästi liikunud. Häid starte on teinud kõik teisedki,“ hindas Lutoškin eestlaste võimalusi, pidades ka väiksemate paatkondade pääsu 12 parema hulka võimalikuks.

Tiitlivõistlused peetakse maailma ühe parima taristuga Malta-nimelisel sõudekanalil, kus on varem korraldatud mitmeid maailmakarikasarja etappe ning näiteks 2009. aastal täiskasvanutegi maailmameistrivõistlusi. Kogu info, sealhulgas startijate arv paatkondade kaupa ning ajakava, on leitav siit. Lisaks atleetidele ja projektijuht Lutoškinile (vastutab ka meeste kahepaadi treenimise eest) viibivad võistluspaigas nõu ja jõuga abiks olevad Priit Purge (neljapaadi juhendaja), Valeri Osmokesku (Kushteyni treener) ning Ruth Vaar (tüdrukute kahepaat).