U23 MM Trakais, vol 2

Robert Väli   |   15. juuli 2012, 13:24

Robert Väli, toimetaja abi

Täna, 15. juulil lõppesid Trakais U23 maailmameistrivõistlused, kus seekord osales Eestist vaid kaks paatkonda – naiste kergekaalu ühepaat ja meeste paarisaeruline neljapaat. Kokuvõtteks: naiste kergekaalu ühepaadile 21.koht ja paarisaerulisele neljasele 8. koht.

WRU23Ch_2012_trakai

Eile, 14. juulil peeti C, D ja E finaalid (vastavalt siis kohtadele 13-18, 19-24 ja 25-30  ning A/B-poolfinaalid, millistes 3 paremal oli võimalus pääseda A-finaali võistlema kohtadele 1-6 ja kolmel nõrgemal seisis ees osalemine B-finaalis ehk võistlemine kohtadele 7-12.

Naiste kergekaalu ühepaadil oli Kalerija Raina osaks jäänud võistlemine D-finaalis, milles osales 4 võistlejat. Lisaks Eesti esindajale ka Alžeeria, Tuneesia ja Ukraina neiud. Kõik neli olid varasemates ringides sõitnud “suhteliselt ühte auku” ja nii ka seekord – võitja (ALG) aeg 9:03,20, teiseks tulnud TUN aeg 9:08,32, kolmandana selles sõidus lõpetas Kalerija ajaga 9:08,75 ja temast “trammipeatuse jagu” hiljem Ukraina esindaja ajaga 9:22,19. Kuna hommikul puhus üsna tugev küljepealt-vastu-tuul, siis olid ka tulemused üsna kesised. Kohati tundus, et tuul võib kergekaallased distantsilt ära lükata, kuigi liiga tugevaks seda tuult ka pidada ei saanud. Siiski rajal püsimisega oli paatkondadel üsna suuri raskusi kuna valdavalt oli tegu küljetuulega. 
Niisiis Kalerija Rainale kokkuvõttes 21. koht.

Meeste paarisaeruline neljapaat

Eile, laupäeval, peeti poolfinaalid. Kui eelsõitude aegu vaadata, siis oli meie meestel kaheksas aeg, samas aga  ilm üsna muutlik, mis ei anna aegu objektiivselt võrrelda. Kõrvalt vaadates tundus, et meeste minekul pole väga vigagi ning ennustasin, et see peaks finaalipaatkond kohe kindlasti olema. Paraku nii hästi ei läinud. Poolfinaalis oldi distantsi esimesel poolel küll kolmandad kuid distantsi teisel poolel anti koht käest ja jäädi neljandaks, sealjuures üsna veenvalt – kaotus kolmandale üle 5 sekundi, mis paarisneljaste puhul tähendab, et “vaba vesi” oli vahel.
Ise nägin meeste minekut 545,60 meetri peal (NB! korralikul sõudedistantsil on poide järgi oma asukohta üsna täpselt võimalik kindlaks määrata) ja siis tulid paadid nina-ninas ning vilksamisi ka meie paadi nina esimene … aga see oli siiski alles distantsi esimene neljandik.
Kui päeva lõpul meeste käest kommentaare küsisin, siis ega palju öelda midagi ei osatud. Kaur (Kuslap) ütles, et …” Kui oli vaja suruda, siis meist surujaid ei olnud … koostöö ei klappinud….”

2012_U23_4x_pf
BM4x poolfinaal. Eesti meeskond nr 4 all. Kõik on veel võimalik … Foto: Robert Väli

Täna oli finaalide päev ja ennelõunal siis ka B-finaalid.
Mina nägin meie meeste sõitu ca 1100 meetri  peal ja sel ajahetkel oli pilt hea. Nii meeste koht sõidus kui ka muidu kokkusõidu visuaalne külg.

2012_U23_BM4x_BF
Esiplaanil Saksa neljapaat, järgmine on Eesti. Meie mehed just hakkasid suruma…
Foto: Robert Väli

Kui 1100 meetrit oli läbitud, siis hakkasid meie mehed suruma ja said sakslaste kõrvale ning mõnda aega sõidetigi nina-ninas. Viimasel 200-l meetril oli aga sakslastel “purakat” rohkem ja sõidu võitsid nemad. Meie meeskond pidi alla vanduma 2 sekundiga. Võitja (GER) aeg 6:01,77 ja meie meeskonna aeg 6:03,73. Sõidu kolmandad, venelased, kaotasid meile 4 sekundiga, ehk siis said ajaks 6:07,62

Meeste kommentaar minu küsimusele, “kuidas täna oli” , vastasid nad, et ” … see oli sõit kus ka distantsi teisel poolel saavutati kokkusõit”

Täpsema statistika BM4x ja teiste tulemuste kohta leiad SIIT

*

MM-i kohta tervikuna ütleks seda, mida juba eelmisel korral öeldud, st kõik oli viimase peal hästi korraldatud ja kui midagi juurde lisada siis seda, et mida edasi seda paremak läks. Juba järgmisel aastal toimuvad siin noorte (U19) maailmameistrivõistlused.
Kadedakas teeb kui möelda sellele, mida Leedu sõudmine on suutnud korda saata nii vee peal kui kalda ääres … kadedaks teeb … 
Vee peal, ehk siis sportliku külje pealt vaadatuna on nad oma vahepealsest mõõnast üle saamas, võistluste korraldamisega on nad alates 2002-aasta noorte MM-st vaid ülesmäge roninud.