U23 vanusegrupp alustas MM-i pühapäeval

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. aug. 2016, 20:01

Pühapäeval, 22. augustil, startisid Rotterdamis Hollandis alla 19-aastaste ning alla 23-aastaste sõudmise maailmameistrivõistlused.

2016 WRJ U23 Senior Ch logo

Need võistlused on erakordsed põhjusel, et mõlema eagrupi sõidud peetakse nädala aja jooksul koos. Kui noorem grupp alustab võistlemist 24. augustil, siis avapäeval käisid veel kõik kolm Eesti U23-koondise paatkonda .

2016 U23 ja noorte MM Rotterdamis tormi eel Fred Killing
Kanali ääres on ilus ilm vaheldumas tormisega. Foto: Fred Killing

Paarisaeru kahepaadil startinud Geir Suursild ja MartIn Kivilo pidid esimesel katsel napilt poolfinaali ukse taha jääma, sest lõpetasid 4. kohal. 12 parema sekka pääsesid sellest eelsõidust Holland, Kanada ja Belgia. Eesti paar edestas aga selgelt Indoneesiat. Juba esmaspäeva hommikul stardivad Eesti noored vahesõidus, et püüda Leedu, Ungari, Indoneesia, Mehhiko ja USA seas kohta edasiviiva kolme parema hulgas.

Eelsõidus pakkus positiivseid emotsioone ühepaadisõudja Marko Laius, kes jõudis nelja parema sekka, pääsedes nii otse 24 veerandfinalisti sekka.

Kergekaalu ühepaadil esindab riiki tartlane Andres Nöps, kes oli oma eelsõidus viimane ning jätkab esmaspäeval koos USA ja Rumeenia sõudjatega vahesõidus, kust kaks paremat liiguvad veerandfinaali.