Üliõpilaste MM: Eestile kaks hõbedat!

Vahur Mäe, toimetaja   |   15. aug. 2010, 00:00
Ungaris Szegedis toimuvatel üliõpilaste maailmameistrivõistlustel oli täna finaalide päev. Eesti tudengite sõudekoondist on saatnud imeline edu, sest nii meeste kaheksapaat kui ka naiste paarisaeru kahepaat võitsid hõbemedali.
Eesti oktett, kuhu kuuluvad Rauno Talisoo, Martin Neerot, Kaur Kuslap, Sten-Erik Anderson, Artur Maier, Alo Kuslap, Jaan Laos, Andrus Sabiin ja roolija Kristiina Tinkus, jõudis eelsõidu võitjana otse finaali, mistõttu ei pidanud laupäeval vahesõitu läbima, säästes nii energiat tänaseks finaaliks, kus vastasteks Iirimaa, Prantsusmaa, Suurbritannia, Poola ja Shveits.
Uliop_MM_2010_8Eesti hõbemedali võitnud tudengioktett Szegedis.              Foto: Priit Purge
Kõige teravamalt alustas kullasoosik, eelsõitude peale parima aja saavutanud Suurbritannia. Järgnesid Eesti ning Iirimaa. Briti üliõpilassportlased liikusid tõusvas joones, säilitasid liidripositisooni ning võitsid ajaga 5.57,96 kindlalt kuldmedali.
Eesti meeskond hoidis distantsi vältel teist kohta ning tagas hõbeda tulemusega 6.01,26. Pronksi võitis stabiilset sõitu näidanud Iirimaa, saades ajaks 6.06,71. Medalikolmikule järgnesid Prantsusmaa (6.14,59), Poola (6.19,39) ja Shveits (6.25,75).
Uliop_MM_2010_8ne
Hõbedane meeskond autasustamisel.                       Foto: erakogu
Järgmise rahvusvahelise stardi teeb Eesti meeskond Portugalis Montemor-o-Velhos toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel, kus osalemine on ka nende hooaja põhieesmärgiks.
Vaiksaar ja Garankina värsked MM-hõbedad
Suurüllatuse valmistasid meie tudengitest naissõudjad Sille Vaiksaar ja Natalija Garankina, kes jõudsid paarisaeru kahepaadil finaali ja võitsid seal kindlalt ajaga 8.17,48 hõbemedali. Kuldmedalid said kaela leedulannad Albertaviciute-Saltyte. Võidu tagas neile aeg 8.14,57. Pronksi võitis resultaadiga 8.20,86 Austraalia paar Eddington-Paterson. Medalikolmikule järgnesid Poola (8.24,41), Ungari (8.36,26) ja Itaalia (8.39,02).
Uliop_MM_N2x_Garankina_Vaiksaar_medal
Sille Vaiksaar ja Natalija Garankina.           Foto: Jaan Vaiksaar
Pihlak B finaali kuues
Tartlane Reigo Pihlak jõudis kergekaalu ühepaadil B finaali, tunnistades seal kõikide rivaalide paremust. Pihlaku tulemuseks oli 7.17,15, mis tagas talle MMil üldkokkuvõttes 12. koha. B finaali võitis tulemusega 7.01,79 hiinlane Li Hui.
MM-kulla ehk A finaali võitis slovakk Lukas Babac tulemusega 7.53,20. Hõbeda ajaga 7.57,92 teenis britt Ben Rowe, pronksmedali sai kaela poolakas Artur Mikolajczewski 8.04,85.