Ukrainlanna Burjak purustas Tallinnas maailmarekordi

Vahur Mäe, toimetaja   |   28. jaan. 2018, 12:35

Läinud laupäeval toimunud sisesõudevõistlusel Alfa tegi ilma maailmarekordi purustanud ukrainlanna Olena Burjak.

Kuigi Burjakile Tallinna spordihallis toimunud võistlusel tipptasemel vastaseid polnud, läbis ta 1000 meetrit sõudeergomeetril kiiremini, kui ükski naine seda siiani on suutnud. Uus maailmarekord on 3.04,9 ning senise rekordiomaniku, rootslanna Cissi Velini marki edestas Rio olümpial neljandaks tulnud Burjak poole sekundiga.

Ukrainlanna Burjak rekordisõitu tegemas

Burjaki elukaaslane, Valgevene sõudelegend Pavel Šurmei pani juba seitsmendat korda oma paremuse maksma meeste sõidus. 41-aastane Šurmei on spetsialiseerunud sisesõudmisele ning seetõttu polnud talle Eesti parimatest sõudjatest vastast. Tõnu Endrekson läks sõitu küll alguses juhtima, ent Šurmei ei lasknud pärnakat pikalt eest ära ja võitis kindlalt ajaga 2:43,3. Kolmandana lõpetas Kaur Kuslap. Siiski jäi Endrekson võitude üldarvult Šurmei ees juhtima: pärnakas on läbi aegade kogunud üheksa, Šurmei aga seitse kulda.

Tänavust võistlust jäävad meenutama mitmed teisedki eredad hetked. Uus tipptulemus sündis meeste kergekaalu võistlusklassis: kümme aastat püsinud rekordi sõitis üle Kermo Randmäe, lõpetades ajaga 2:59.9.

Sisesõudevõistlus Alfa toimus tänavu 25. korda.

Šurmei ja Endrekson finaali eel muljeid vahetamas