Üliõpilaste MM: Eestile kaks pronksi

Vahur Mäe, toimetaja   |   13. aug. 2006, 12:43

Täna toimusid Leedus Trakais peetavatel üliõpilaste sõudmise maailmameistrivõistlustel finaalsõidud. Eesti tudengid saabuvad tagasi koguni kahe medaliga.

Meeste kaheksapaat, millele olid pandud kõrgeimad ootused, pääses läbi eilse vahesõidu finaali ning tegi siin suurepärase esitluse. Vastasteks olid Poola, Tsehhi, Holland, Inglismaa ja Prantsusmaa. Meie oktett alustas Poola järel teisena, loovutas aga poolel võistlusmaal positsiooni ka teiseks tõusnud Inglismaale ning kolmandaks platseerunud Tsehhile. Distantsi teine pool on Eestil alati tugev olnud ning oli selgi korral. Meeskond, kus tõmbavad Andrus Sabiin (Mereakadeemia), Raimo Pull (TÜ), Martin Absalon (TÜ), Sten Villmann (TTÜ), Artur Maier (TTÜ), Jaan Laos (TÜ), Alvar Räägel (TÜ), Elar Jaakson (TÜ) ja mida roolib Janika Kajara (TÜ) tegi ülitugeva lõpuspurdi ning ohustas finishi eel isegi liidrite Poola ning Inglismaa positsiooni. Kulla said ülinapi eduga siiski poolakad (6.00,08) inglaste (6.00,93) ja Eesti ees (6.00,97). Seega kordas kaheksapaat kahe aasta tagust Eesti üliõpilaste poolt Prantsusmaal Brive-la-Gaillarde’is võidetud kolmandat kohta. Tollasest koosseisust kuulus tänasesse pronksipaati vaid pärnakas Jaan Laos. Teine pronksmedal tuli Eestisse meeste kergekaalu ühepaadil. Eduka etteaste tegi tallinlane Valeri Prosvirnin. Kuigi noormehe algus oli tagasihoidlik ning ta püsis esimese 500 meetri järgselt viiendal kohal, hakkas ta seejärel konkurentidest mööduma ning ilusa finishispurdiga tõusis prantslase Arnaud Pornin’i (7.48,75) ning leedulase Mikas Razmislavicius’e (7.48,90) järel ajaga 7.49,97 kolmandaks. Seega jäi kuldemedalist puudu vaid napilt alla kahe sekundi. Valeri Prosvirnin (vasakult), Heigo Tiidemaa (paremalt). Naiste ühepaadil esindas Eesti üliõpilassporti Tartu Ülikoolis kehakultuuri tudeeriv tartlanna Sille Vaiksaar. Kuna võistlejaid oli vaid ühe sõidu jagu ehk kuus, siis peeti eelsõiduna näidissõit, mille tulemuste põhjal selgusid tänase finaali rajapositsioonid. Vaiksaar tegi kena sõidu ning lõpetas poolatari Julia Michalska (8.27,35), belglanna Leen Blondelle’i (8.30,85) ning Leedu esindaja Lina Saltyte (8.38,65) järel ajaga 8.45,28 neljandana. Temast tahapoole jäid austerlanna Sandra Wolfsberger (8.45,65) ning ukrainlanna Anna Kornieva (9.01,16). Meeste ühepaadil startis Sisekaitseakadeemiat esindav pärnakas Oleg Vinogradov. Vahesõidu põhjal suutis ta jõuda B-finaali (kohad 7-12) ja jäi seal ajaga 9.05,23 selgelt viimaseks. Sõidu võitis iirlane Rory O’Connor (8.27,69). Kokkuvõttes andis B-finaali tulemus Vinogradovile 14 võistleja seas 12. koha. Meeste kergekaalu kahepaadil käisid veel Aleksei Lipintsov (Sisekaitseakadeemia) ning Heigo Tiidemaa (Tartu Ülikool). Nendegi laeks jäi B-finaal, kus nad lõpetasid ajaga 8.02,71 viimastena. Kuna seal osales üldse neli paatkonda, siis andis tulemus eestlastele viimase ehk kümnenda koha. B-finaali võitis Shveitsi duo (7.41,27).