Üliõpilaste MM: Laosele-Suursillale 5. koht

Vahur Mäe, toimetaja   |   15. sept. 2014, 13:09

Möödunud nädalavahetusel toimusid Põhja-Prantsusmaal Gravelines’ sõudmise üliõpilaste maailmameistrivõistlused. Eesti tudengeid käis jõuproovil kahe paatkonna jagu.

Tartu Ülikoolis õppiv Joosep Laos ning Tallinna Tehnikaülikooli tudeng Geir Suursild võistlesid paarisaeru kahepaadil, millel pääsesid läbi vahesõidu finaali. Noormehed olid esimese 500 meetri peal poolakate Zietarski-Grabowski ning itaallaste Garibaldi-Mumolo järel kolmandad, kuid hakkasid siis lähimate jälitajate ees taanduma ning finišeerusid ajaga 7.01,83 viiendana. Maailmameistriteks krooniti tulemusega 6.44,95 lõpetanud Poola, Itaalia (6.49,52) ja hollandlaste Vicic’i-Dijkstra ees (6.55,06). Eestit edastas neljandana ka Kanada paar Murphy-Stewart-Jones (6.57,68). Finaali viimasena, kuuendana, lõpetasid norralased Solbakken-Hauge (7.07,25).

Roolijata kahepaadil kuulusid koondisse Tallinna Tehnikaülikoolis õppivad Karl Koppel ja Martin Laius. Pärnakate minek oli pigem tagasihoidlik, millest andis tunnistust ka vahesõit, kust neil finaali pääseda ei õnnestunud.

Nii sõudsid Koppel-Laius B finaalis, kus lisaks neile osales veel vaid üks paatkond. Eesti paaril sõidu võitmisega raskusi ei tekkinud ning üldkokkuvõttes 7. koha tagas aeg 7.30,32. Tudengite maailmameistriteks krooniti ungarlased Juhasz-Simon.

Tulemused