Urmas Hein: TÜ-EMÜ kaheksapaadid võistlevad 2. mail Emajõel

Vahur Mäe, toimetaja   |   28. apr. 2010, 00:00

Eeloleval nädalavahetusel toimub Eesti sõudmises nii mõndagi põnevat, sest lisaks koondise moodustamise katsevõistlusele tulevad Tartus tudengite kevadpäevade raames Emajõele üksteisega mõõtu võtma Tartu Ülikooli ja Eesti Maaülikooli kaheksapaadid.

Traditsioonilise vastasseisu peaorganisaator, Urmas Hein, mitmendat korda ülikoolide võiduajamist korraldatakse?

Tänavune, 2 mail kell 15.30 Kvissenthalist startiv sõit on järjepanu juba kuueteistkümnes. Traditsioon on pikk ja populaarne, erilise melu sündmusele lisavad samal ajal ülikoolilinnas toimuvad kevadpäevad ja vahetult peale võiduajamise lõppu startiv legendaarne kummipaadiralli.


2009: Eesti Maaülikool (vasakul) ja Tartu Ülikool peale sõitu       Foto: Urmas Hein

Tänavu kevadel on meedia üks lemmikteemasid olnud Emajõe kriitiline ja vaat et rekordeid purustav kõrge veeseis. Millist mõju ootamatud tingimused regatile võivad avaldada?

Tõepoolest, üle kallaste tõusnud Emajõgi on tänavu kenakesti võimu näidanud, kuid meie sõitu see ohtu ei sea. Pigem on intrigeeriv teadmine, et vool on kiire ning kui lisaks juhtub taganttuul puhuma, ei välistaks ma senise rajarekordi, 11.42, langemist.

Millised on paatkondade koosseisud? Kas keegi meie tipptegijatest on kaasa tegemas?

Tänavuse põhimõttelise kokkuleppe kohaselt toimub sõit amatööride tasemel. Eesti Maaülikooli eest tõmbavad Tairo Talvis, Argo Normak, Tanel Kliiman, Tanel Häidkind, Vahur Keremäe, Martin Puusepp, Ahti Kala ja Ingmar Aija. Roolimees on Katrin Ojalill.

Tartu Ülikooli esindavad Alvar Räägel, Raul Rämson, Jarek Mäestu, Ert Morel, Uku Varblane, Reigo Pihlak, Mati Arend ja Priit Purge. Alma Materi rooli istub traditsiooniliselt Janika Tähnas.

Koondise tasemel tippe seega kaasa ei tee. Vaatamata sellele võib põnevust jaguda lõpumeetriteni, sest koosseisud on väga ühtlased.

Voidukas%20TU%208+.jpg
2009: võidukas Tartu Ülikool autasustamisel Atlantise ees             Foto: Urmas Hein

Milline on võistluste ajaloo üldseis?

Enne tänavust jõuproovi juhib Tartu Ülikool üheksa võiduga Maaülikooli kuue vastu.

 

Kes on tänavuse sõidu peasponsor ning millised on auhinnad?

 

Nii nagu viimastel aastatel ikka, on taas meile abiks Eestisse Concept 2 sõudeergomeetreid turustav osaühing Penteer. Võitjaid ootab väärtuslik karikas.