USA uudised 3

Vahur Mäe, toimetaja   |   15. apr. 2008, 14:49

USAs õppiv ja harjutav kaheksapaat koosseisus Andrus Sabiin, Alvar Räägel, Artur Maier, Elar Jaakson, Martin Absalon, Sten Villmann, Rauno Talisoo ja Alo Kuslap proovisid teist nädalavahetust järjest võistlusvõimeid kevadisel regatil , saavutades ülekaaluka võidu.

Paatkonna kontaktisik, Artur Maier, andis teada, et võidu toonud sõit polnud tehniliselt puhas – aeg 6.01 kujutas endast altminekut, kuna aerule ei leitud piisavalt nn „toetust”. Mõlemad 1000 meetrit läbiti võrdselt ning Los Angelese sadama vastu hoovust kulgenud distantsil ei hakanud paat kordagi mõnusalt ja vabalt libisema.

583
Kaheksapaat \”koduvetel\” LA sadamas     Foto: Eesti Sõudeliit

Juriidilist laadi probleemid

Lisaks on Maieri selgitust mööda Eesti oktetil sealmail võistlemisega „juriidilisi” probleeme, sest teised õppeasutused ei taha kuidagi tunnistada keeleakadeemiat (USC Language Academy), kus meie lootustandavd, kuid juba tituleeritud noorsõudjad, õpivad. Seega polevat üldse selge, kas edaspidi eestlastest tuumikuga meeskond kõrgeimas konkurentsis osaleda saab.

Kahjuks on meeskonda vaevanud ka terviseprobleemid – nimelt on Sten Villmann end paar nädalat haiglasena tundnud, mis takistas tal korralikult harjutamast. Siiski oli Villmann võistlustel kaasategev ning Maieri sõnul tundvat kamraad nüüdseks end juba oluliselt paremini.

585
Kogu USC võistkond