Uudiseid Serbia ja Montenegro treeninglaagrist

Vahur Mäe, toimetaja   |   1. apr. 2005, 20:11

Eesti sõudekoondis harjutab juba kolmandat nädalat Serbia ja Montenegro pealinnas Belgradis treeninglaagris.

Suur osa seltskonnast suundub laagri lõpuks Horvaatiasse Zagrebisse, kus osaletakse hooaja esimesel võistlusel ning testitakse vormi. Lõunasse treenima siirduti 12-13. märtsil viimaste aastakümnete suurima koosseisuga ehk ligi 30 osalejaga. Peale paarisaeru grupi võeti kaasa ka kaheksapaadi projekti kandidaadid (uudis 07.03.05) ning mõned noortekoondise liikmed. Lisaks neljale treenerile (Mihkel Leppik, Matti Killing, Tatjana Jaanson, Sergei Gluško) liitus delegatsiooniga massöör Ulvi Veiden.

Rauo Talisoo, Alo Kuslap - 2005 Belgrad
Noortekoondislased Rauno Talisoo (vasakul) ja Alo Kuslap

Belgradis valitsesid väga erinevad ilmastikuolud – kohale jõudes oli sõudekanal veel jääs ning esimese nädala treeningud viidi läbi väga kiirevoolulisel ning räpasel Doonau lisajõel Sava.

Sava - Doonau lisajõgi 2005
Doonau lisajõgi Sava

Ilmade soojenedes (kuni 20ºC) vabanes kohalik tasemel sõudekanal jää alt ning seetõttu suunduti sinna. Peamiselt tuulevaikne veekogu pakkus kilomeetrite kogumiseks suurepäraseid võimalusi.

117
Vee peale minek

31. märtsil sõitsid mitmed sportlased tagasi Eestisse, enamus aga treenivad veel nädala Serbia ja Montenegros ning suunduvad vahetult enne laagri lõppu (7.04) Horvaatiasse Zagrebisse, kus testivad oma treenitust rahvusvahelisel Zagrebi regatil.

Hetkel on Eesti jääolud suhteliselt rasked. Isegi Tartu Emajõgi, kus 23-24. aprillil peaksid toimuma esimesed selle hooaja sõudevõistlused, on veel jääs. Ilmselt on oodata erakorralisi otsuseid, kuna hooaja alustamine tundub pikemalt edasi lükkuvat.