Uudiseid Väikeste Paatide Regatilt

Vahur Mäe, toimetaja   |   1. okt. 2005, 19:21

Tartus peetakse sellel nädalavahetusel Eesti sõudehooaja üht lõpuvõistlust, Eesti Väikeste Paatide Regatti. 1-2. oktoobril peetaval võistlusel on kavas kaks distantsi: laupäeval pikk 5600 meetrine võistlusmaa ning pühapäeval klassikaline 2000 meetrit. Mitmed Eesti tipud, Jüri Jaanson, Andrei Jämsä ja Leonid Gulov, jäävad sellest võistlusest eemale. Täna sõideti pikk distants. Meeste ühepaadil võitis sõidu kindlalt ajaga 20.27,7 Allar Raja Pärnu \”Kalevist\”. Talle järgnesid Vladimir Latin (20.37,2) ning Igor Kuzmin (20.42,1) Narvast. Raja sõnul kujunes vastutuules toimunud jõuproov suhteliselt tuimaks. Võit ligi 10 sekundilise eduga tuli kergemalt kui ta arvata oskas. Sõudes tempoga 27-28 tõmmet minutis, suutis ta kinni pidada paika pandud taktikast ning homsest päevast loodab noormees, et suudab vähemalt liidripositsiooni hoida, paremal juhul aga ka vahet kasvatada. Allar Raja Esikolmikust jäi seekord välja Eesti üks võimsamaid sõudjaid Tõnu Endrekson, kelle sõnul tänasest sõidust midagi olulist polnudki loota, sest käimas on Gifu MM-i järgne ning uue hooaja ettevalmistusperioodi eelne puhkusperiood. Ühepaatidel startis koguni 49 sõudesportlast Eesti erinevatest keskustest. Meeste roolijata kahepaadil olid parimad Jaan Laos-Alvar Räägel Pärnu \”Kalevist\” (20.20,7). Kuigi poolel võistlusmaal oli nende kaotus liidrile (SK \”Pärnu\”) 11 sekundit, sõudsid nad teise poole võimsalt ning kindlustasid esimese päeva liidrikoha. Neile järgnesid Sõudeklubi \”Pärnu\” mehed Artur Maier-Andrus Sabiin (20.25,7) ning noored narvalased Roman Dmitrijev-Aleksandr Korneev (20.27,0). Naiste roolijata kahepaadil olid edukaimad tartlased Katrin Lang-Sille Vaiksaar (22.40,4), neile järgnesid samuti Tartu koosseisud: teiseks tulid Signe Mägi-Doris Saalits (24.17,1), kolmandaks Katrin Ojalill-Doris Arro (25.08,1). Naiste ühepaadil võitis Kaisa Pajusalu Pärnu \”Kalevist\” (23.00,4), teisena lõpetas Jevgenia Rõndina Narvast (23.20,6) ja kolmandana Helen Tinkus Pärnu \”Kalevist\” (23.53,8). Võistluste üldvõitjad selguvad peale homset klassikalist distantsi, mil kahe päeva võistlustulemused liidetakse. Tulemused 1.osa Tulemused 2.osa Tulemused 3.osa