Uue dirigendi saanud sõudenelik murdis teisel MK-etapil medalisõitu

Vahur Mäe, toimetaja   |   18. juuni 2022, 22:25

Täna oli Poznanis toimuval sõudmise MK-etapil kõigi kolme Eesti koondise paatkonna jaoks tõehetk, sest võideldi A-finaali pääsemise nimel. Ihaldatud eesmärgi täitis meeste neljapaat, kes asub homme toimuvas sõidus medalijahile.

Pool Tokyo OMi koosseisust välja vahetanud – Tõnu Endreksoni (Pärnu SK) ja Allar Raja (Pärnu SK Kalev) kõrval on nüüd märksa nooremad mehed Johann Poolak (Pärnu SK Kalev) ja Mikhail Kushteyn (Narva SK Energia) – peatreener Veikko Sinisalo tõdes, et treeningurežiimilt võistlema tulnud mehed on esimesel kõval sõidul heas hoos. „Poolak ja Kushteyn sõidavad oma esimest MK-finaali, kui kõik välja tuleb, võitleme medali eest,“ arvas Sinisalo.

Stephan Krueger (b), Kaspar Taimsoo (s), Men’s Double Sculls, Estonia, 2022 World Rowing Cup II, Poznan, Poland / Detlev Seyb/MyRowingPhoto.com

Finaali jõudis Eesti kvartett täna vahesõidust, kus jäi alla vaid Hiinale, ajad vastavalt 5.44,14 ja 5.46,25. Väikesesse ehk B-finaali langesid Saksamaa (5.49,18), Poola (5.54,77) ja Ukraina (6.01,25). Teisest vahesõidust murdsid finaali Poola esimene nelik (5.49,55) ja Tšehhi (5.52,77).

Eile toimunud eelsõidust said võitjatena medalisõitu olümpiavõitja Holland ja Šveits. Finaal on kavas homme Eesti aja järgi kell 14.23. Eesti paatkond stardib Hiina kõrval kuuendal veel.

„Täna saime paremini hakkama kui eile, ent siiski arenguvaru jagub,“ oli tiimi kogenuim, Endrekson optimistlik, et iga sõiduga saadakse paremaks.

Kaspar Taimsoo asemel eessõudja vastutusrikka rolli enda kanda saanud Poolak nentis, et esimene sõit oli tema jaoks veidi kõhedust tekitavgi, sest sellises seltskonnas kõrgetasemelisel jõuproovil on palju tundmatuid faktoreid.

„Täna tundsime end palju paremini: kõik arvasid, et tõmme oli märksa teravam ja mõnusam. Iga sellisel tasemel start annab meile väärt kogemuse ning aitab arengule kaasa,“ hindas Poolak, arvates, et meeskond saab veel paremaks minna.

Vägevaid sõite on kergekaalu kahepaadil teinud Ander Koppel (Pärnu SK Kalev) ja Elar Loot (SAK Tartu), kes jõudsid avapäeval südi esitusega 12 parema hulka poolfinaali. Täna toimunud sõidus oli neil finaalis koha tagamiseks vaja vähemalt kolmandaks tulla, ent nemad olid 6.35,38ga Jaapani (6.32,88) järel viiendad, eespool Indiast (6.48,48). Finaali pääsesid Prantsusmaa (6.22,86), Ukraina (6.25,25) ja USA (6.26,70).

B-finaal on kavas homme kell 10.35, kus lisaks Jaapanile, Eestile ja Indiale stardivad esimese poolfinaali teises pooles lõpetanud Austria, Prantsusmaa ja Jaapan.

Paarisaeruliste kahepaatide konkurentsis võistlevad Kaspar Taimsoo (Viljandi SK) ja tema värske klubikaaslane, enam kui kümme aastat tagasi Saksamaa koondises samas paadiklassis maailmameistriks kroonitud Stephan Krüger pingutasid kõvasti, et poolfinaalist medalisõitu jõuda, ent pidid leppima neljanda kohaga (6.28,23). Finaali said Horvaatia (6.13,29), Poola (6.15,46) ja Holland (6.16,24). Taimsoo ja Krügeri kõrval jätkavad B-finaalis USA ja Hiina ning teisest poolfinaalist liituvad USA, Bulgaaria ja Ungari. Väike finaal on kavas homme kell 10.05.

„Nii kergekaallased kui Taimsoo – Krüger näitasid end heast küljest,“ kiitis Sinisalo hoolealuseid, jäädes eriti rahule mullusega võrreldes märgatava arenguhüppe teinud Koppeli ja Loodiga.

Finaalidest näeb otseülekannet siin.