Väikeste paatide regati võitsid Endrekson ja Gulbe

Vahur Mäe, toimetaja   |   5. okt. 2014, 20:01

Läinud nädalavahetusel, 4.-5. oktoobril, toimus Tartus Eesti sõudehooaja üks viimaseid võistlusi – väikeste paatide regatt. Mõõduvõtule andis tublisti kaalu Läti sportlaste osalemine.

Väikeste paatide regatt on alati olnud kahe päevane. Laupäeval oli kavas 5600 ja pühapäeval klassikaline 2000 meetrit. Paremusjärjestuse selgitamiseks mõlemad tulemused summeeriti.

Meeste roolijata kahepaadil võidutsesid mõlemal päeval endised tegevsõudjad, nüüd aga treeneriametit pidavad Elar Jaakson ja Raimo Pull. Laupäeval oli nende edu (20.28) Joonatan Kama ja Rasmus Tensingi ees 12 ning üldarvestuses 5. koha taganud lätlaste Gints Iškovsi-Peteris Vilumsi ees 32 sekundit.

Pühapäeval ei saanud taas Jaaksonile-Pullile keegi vastu ning võidu tagas neile tulemus 7.16. Järgnesid üldarvestuses neljandana lõpetanud Alo Kuslap ja Jaan Laos 7.27ga ning kokkuvõttes kolmandaks platseerunud Tensing-Kama sama resultaadiga. Üldkokkuvõttes võitis 3. koha laupäeval neljas ning pühapäeval viies olnud duo Mark-Felix Mumma ja Silver Käsper.

Meeste ühepaadil valitses mõlemat distantsi pärnakast olümpiahõbe Tõnu Endrekson, saades tulemusteks 19.43 ja 7.07. Pikal maal nägid sõudesõbrad kaasa tegemas legendaarset Jüri Jaansoni, kes oli Endreksoni järel tulemusega 20.35 teine, kuid loobus järgmisel päeval starti tulemast, mistõttu üldarvestuses kohta kirja ei saanud. 5600 meetril oli ajaga 20.50 kolmas lätlane Gints Zunde, kes teise võistluspäeva 2. kohaga (7.31) tagas ka üldkokkuvõttes sama positsiooni. Üldarvestuses võitis kolmanda koha Geir Suursild, saades laupäeval ajaga 20.50 kirja 4, pühapäeval  7.34ga 3. koha.

Naiste ühepaadil valitses koduste konkurentide ees lõunanaaber Elsa Gulbe, kelle võidud lähimate jälitajate ees olid mäekõrgused – 21.48 ja 7.53. Eesti parim naissõudja Kaisa Pajusalu lõpetas mõlemad distantsid kui ka üldarvestuse teisena, saades aegadeks vastavalt 22.44 ja 8.11. Regati kolmas oli viljandlanna Erli Mat tulemustega 22.57 ning 8.15.

Naiste roolijata kahepaatide osavõtt jäi äärmiselt hõredaks, sest starti tuli vaid kaks paatkonda. Võitjaks krooniti viljandlannad Eelika Naarits-Krete Koovit.

Tänavust sõudehooaega on jäänud vaid ühe võistluse jagu – juba järgmisel laupäeval, 11. oktoobril sõutakse taas Emajõel, sedakorda kaheksapaatide sügisregatil.