Väikeste paatide regatti valitsesid tänavu lätlased

Vahur Mäe, toimetaja   |   4. okt. 2015, 17:28

Foto: Robert Väli

Kohaliku veehooaja lõppedes on sõudjatel traditsiooniks koguneda Tartusse, et võtta mõõtu kahepäevasel väikeste paatide regatil. Tänavune võistlus kulges lõunanaabrite lätlaste arvukal osavõtul ja dikteerimisel.

Võistluste formaat näeb esimesel päeval ette 5600, teisel klassikalise 2000 meetri läbimist. Kahe distantsi ajad summeritakse ning selle põhjal selgitatakse paremusjärjestus. Kokku võttis neljas kategoorias osa 83 atleeti, seejuures väärib märkimist lätlaste väga suur huvi, eesotsas nende tippude Dairis Adamaitise, Gints Zunde ning Elsa Gulbega.

Meeste arvestuses 59 osalejat kohale meelitanud ühepaatide sõite valitsesid tavapäraselt paarisaeru kahepaadil koos sõudvad Adamaitis ja Zunde. Esimene neist oli 19.51ga parem esimesel, teine aga 7.23ga teisel päeval. Kuna aga Adamaitise edu avapäeval oli suurem kui Zunde edu tema ees 2000 meetril, kuulus üldvõit ajaga 27.18 Adamaitisele. Järgnesid Zunde 27.23 ning esimese eestlasena kolmandaks platseerunud noortekoondise liige Marko Laius 27.42ga.

2015 väikeste paatide regatt M 1 3

Naiste ühepaadil valitses kahel päeval ülekaalukalt tänavustelt alla 23-aastaste maailmameistrivõistlustelt 5. kohaga naasnud Elsa Gulbe, saades aegadeks 21.12 ja 7.52. Ka ülejäänud poodiumikohad hõivasid lätlannad – teiseks platseerus Olga Svirska ning sama ajaga, 30.19,  sai 3. koha pikal distantsil Svirskale alla jäänud Lana Bracka. Nimelt näevad võistlusmäärused võrdse brutoaja korral ette aegade võrdlust pikal distantsil – seal parim platseerub üldarvestuses kõrgemale kohale. Naisi tegi kaasa 24.

Meeste roolijata kahepaadil pälvisid kahe päeva kokkuvõttes 27.12ga esikoha koostööd teinud pärnakas Markus Ritson ja tallinlane Oskar Kuzmin. Neile järgnesid lühikesel maal eestlasi edestanud lätlased Blumbergs ja Upenieks 27.36ga ning kolmandana Tristan Lasn ja Martin Rahuoja (28.24).

Ka järgmisel nädalavahetusel, 10. oktoobril, kogunetakse taas Emajõele, sest siis on kavas tänavuse sõudehooaja lõppakord – kaheksapaatide sügisregatt.