Vapustav sisesõudmise maailmarekord sündinud

Vahur Mäe, toimetaja   |   4. veebr. 2009, 09:57

Taanlane Henrik Stephansen tegi läinud nädalavahetusel riigi sisesõudmismeistrivõistlustel ajalugu, sõudes esimese kergekaallasena (kuni 71 kg) 2000 meetrit alla maagilise kuue minuti piiri.

Juba nädal varem, Roomas toimunud Euroopa meistrivõistlustel, jõudis kõigest 20-aastane noormees kuue minuti künnisele, näidates sõudemaailmale, et ajalooline hetk ei pruugi enam kaugel olla. Kodune toetav publik ühelt poolt ning ajastatud tippvorm viisid omas kaalukategoorias unelmate piiri alistamiseni, kusjuures viimased viissada meetrit tähendasid tempot 42-49 tõmmet minutis ja aega 1.28,4.
„Vastupidiselt EMile, peale mida tundsin, et jalad on täiesti tühjad, oli kodus võistelda hoopis kindlam, seda nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Võistluste publik lõi suurepärase atmosfääri, mis omakorda sundis endast maksimumi võtma“, kirjeldas Stephansen ajaloolist võistlust.

Vaata videot!

Kõik Eesti sõudesõbrad on laupäeval, 8, veebruaril, oodatud Viljandisse, kus klassikalisel 2000 meetri distantsil peetakse riigi sisesõudmise meistrivõistlused.