Veteranid tõid Trakaist mitmeid esikohti

Vahur Mäe, toimetaja   |   4. juuli 2018, 14:51

Läinud nädalavahetusel, 31. juunist 1. juulini Trakais peetud Merevaigust Aeru regatiga toimus samaaegselt sõudeveteranidele mõeldud Rowing Masters Sprint.

Veteranide võistlustel osalemiseks peab olema vähemalt 27-aastane, ent maailmas on regatte, kus on esindatud isegi üle 85-aastased sõudjad (K-klass). Trakais toimunud võistluse osalejaskond jäi peamiselt kuni 60ndatesse eluaastatesse, ent oli ka neid, kel vanust üle 70. Näiteks pärnakas Rein Põlluste. Eestist külastas võistlust arvukas esindus, moodustatud peamiselt Pärnu ja Tartu sõudeklubide liikmetest.

Ühtekokku toodi 500 meetri sprindidistantsilt koju viis esikohta, ent saagiks saadi teist värvi trofeesidki. Kõige edukamad olid tartlased, kes võitsid koos Janika Tähnasega esikoha D-vanusegrupi (üle 50-aastased) roolijaga neljapaadil ning olid võidukad roolijata neljase C, F ja G-vanusegruppide ühises sõidus. Samas sõidus tegid kaasa kolmandaks platseerunud pärnakad Kaido Koppel, Raido Lembit, Jaanus Strikholm ja Kaupo Koplus. Tartlaste nelik aga kahe võiduga ei piirdunud, sest nende kontole tuli võit C ja D-grupi roolijata ja roolijaga neljaste ühissõidust ning Pind ja Kliiman pälvisid kolmanda koha D ja G-grupi roolijata kaheselgi.

Jaanus Strikholm (vasakul) ja Kaup Koplus võistluspaigas (foto: korraldajate Facebook)

Eesti naised said samuti edu vilju maitsta. Tartlannad Piret Silm, Marju Hein, Sirje Rand ja Katre Pind finišeerusid erinevate neljapaatide võistlusklassidest moodustatud sõidus kolmandana ning olid Tartu meeste ja roolija Tähnasega võidukad MIX-klassi kaheksapaadil. Neljaste sõidus osales võidukas lätlannade paadis Pärnu Sõudekeskus Kalevi esindaja Ulvi Lutoškin ning Tatjana Jaanson läbis distantsi koos eakaaslasest ukrainlannaga D-vanusegrupi paarisaeru kahepaadil.

Vanim Eesti esindajaist, Rein Põlluste, sõudis koos Läti E-klassi veteranidega kaheksapaadil, kus platseeruti kolmandaks. Võistluse tulemustega saab tutvuda siin.

Võistlustel osalenud pärnakas Kaupo Koplus pidas Trakais toimunut tavapäraseks veteranide jõuprooviks, kuid viitas samas keerulistele ilmaoludele. “Tormi tõttu lükati paarisaeru kahepaadi starti edasi, mistõttu pidime reisigraafikule tuginedes sellest hoopisiki loobuma. Aga muidu oli nagu ikka, tavapärane võistlus,” arvas sõudeveteran.

Järgmisena plaanib Koplus osaleda Viljandi Paadimehel, Eesti meistrivõistlustel ning veel nii mõnelgi teisel kodusel jõuproovil.