Viie linna sisesõudjaid ootab vägev väljakutse

Vahur Mäe, toimetaja   |   5. jaan. 2018, 21:30

Laupäeval, 6. jaanuaril tõmmatakse suuremates Eesti linnades käima sõudemasinad, mis peaksid järjepanu sahisema tervelt 24 tundi.

Eestis sõudmise rühmatreeninguid korraldava Sõudespinning.ee juhi Aleksei Lipintsovi sõnul ei ole kunagi varem taolist väljakutset vastu võetud, sest piirdutud on vaid ühe asukohaga.

„Laupäeval kell 9 hommikul lähevad masinad käima viies erinevas kohas – Tallinnas, Tartus, Narvas, Pärnus ja Viljandis. Külg-külje kõrval asuvad vahetustega tõmbama nii profid kui ka harrastajad“, rääkis projekti üks eestvedajatest, Lipintsov.

24 tunni jooksul on igal pool eesmärgiks koguda nii palju kilomeetreid kui vähegi võimalik. Terviktulemuse arvestamiseks iga asukoha kilometraaž summeeritakse. Korraldaja lisab, et võistkondliku jõuproovi kõrval jagub tähelepanu teistelegi suurejoonelistele plaanidele. „Reti Joandi ja Tiina Kapten asuvad püüdma 24 tunni tandemsõidus maailmarekordit. Selleks peavad nad kahekesi ühte sõudemasinat jagades ööpäevaga läbima rohkem kui 270 kilomeetrit“, teadis Lipintsov.

„Hullumeelse kavatsusega asuvad sõudma tartlased Hanna-Liisa Ennet ja Markel Pärnsalu, kes kumbki plaanivad järjest pingutada 24 tundi“, avas sõudespinningu esindaja ürituse tausta.

Kõik, kes soovivad kaasa lüüa, peaksid 6. jaanuaril kella 9st või sealt edasi järgmise 24 tunni jooksul endale sobivast toimumiskohast läbi astuma ja osalema. Teiste seas sõuavad kaasa kahekordne olümpiahõbe Jüri Jaanson, mullu paarisaeru neljapaadil MM-pronksi pälvinud Kaspar Taimsoo ja Kaur Kuslap ning omaaegne sõudetipp Rein Põlluste. Infot asukohtade ja teiste detailide kohta saab sõudespinningu veebilehelt.