Viljandi Sõudeklubi haaras noortesõudmises liidriohjad

Vahur Mäe, toimetaja   |   23. aug. 2011, 04:53

Läinud nädalavahetusel toimusid Pärnus Eesti noorte, U23 ja veteranide sõudmismeistrivõistlused, mida iseloomustasid rohke osavõtt ning medalite jagunemine mujalegi kui vaid Pärnu klubidele.

Tänavustel esivõistlustel osutus edukaimaks Eesti klubiks Ruth Vaari juhitav Viljandi Sõudeklubi, kelle kullakontole kogunes kaheksa kirkaimat autasu. Järgnesid Pärnu Sõudekeskus Kalev ning Pärnu Sõudeklubi viie meistritiitliga. Mullu jaotusid jõujooned oluliselt teisiti, sest siis kogus Kalev 16, Pärnu Sõudeklubi viis ja Viljandi neli meistrikulda.

2011Karl_Koppel_Geir_Suursild_PA2X
Poiste A klassi paarisaeru kahepaatide autasustamine.     Foto: Ave Jürvetson

Esimest korda tegid meistrivõistluste programmis kaasa invasõudjad ja seda võistlusklassis, kus sportlased suudavad tõmbesse rakendada nii käed kui ka jalad (LTA).

Olgu siinkohal toodud välja kuldmedalivõitjad finaalide toimumise järjekorras:

Naisveteranide roolijata neljapaat – Ingrid Võsu, Renate Line, Ulvi Lutoskin, Vita Antone, 3.34,72 / Pärnu Sõudeklubi, Läti, Pärnu Sõudekeskus Kalev (1000 m).

Roolijaga neljapaat, inva (LTA mix) – Ahti Tomp, Alar Õige, Jelena Pipper, Rea Kukk, roolija Karolina Rebane, 4.13,40 / Tallinn (1000 m).

Poiste B klassi ühepaat – Andreas Lünekund, 7.21,20 / Pärnu Sõudeklubi.

U23 naiste paarisaeru kahepaat – Gerli Noodapera, Koidu Killing, 7.35,57 / Pärnu Sõudekeskus Kalev.

Tüdrukute A klassi ühepaat – Gitta Kivilaan, 7.54,97 / Viljandi Sõudeklubi.

Poiste A klassi paarisaeru kahepaat – Karl Koppel, Geir Suursild, 6.49,32 / Pärnu Sõudekeskus Kalev.

Meesveteranide roolijata neljapaat – Tanel Kliiman, Urmas Hein, Indrek Salk, Lauri Pind, 3.04,16 / SAK Tartu (1000 m).

Poiste C klassi paarisaeru kahepaat – Nikita Konstantinov, Andrei Vavilov, 3.20,54 / Narva Spordikool Energia (1000 m).

Tüdrukute C klassi ühepaat – Anneli Väljataga, 3.55,69 / SAK Tartu (1000 m).

Poiste A klassi roolijata kahepaat – Karl Henry Thomson, Priidik Vilumaa, 6.51,57 / Viljandi Sõudeklubi.

Tüdrukute B klassi paarisaeru kahepaat – Erli Mat, Krete Koovit, 7.44,63 / Viljandi Sõudeklubi.

Tüdrukute A klassi paarisaeru neljapaat – Mirell Põlma, Miina Kask, Nele Küüts, Mari Kodasma, 7.14,00 / Pärnu Sõudeklubi.

U23 meeste paarisaeru kahepaat – Martin Neerot, Kaarel Kuslap, 6.30,42 / Viljandi Sõudeklubi.

Poiste B klassi paarisaeru neljapaat – Erik Amor, Daniel Liik, Markus Ritson, Andreas Lünekund, 6.17,15 / Pärnu Sõudeklubi.

Poiste A klassi ühepaat – Jüri-Mikk Udam, 7.04,76 / Tallinna Sõudeklubi.

Tüdrukute kaheksapaat – Karoline Lünekund, Jessika Scholz, Nele Küüts, Mari Kodasma, Mirell Põlma, Miina Kask, Anett Kivikas, Kristina Rabi, roolija Anita Hohlov, 6.52,51 / Pärnu Sõudeklubi.

Veteranide kaheksapaat (mix) – Reet Pam, Renata Line, Ulvi Lutoskin, Vita Antone, Juhan Paalo, Toivo Zoova, Toomas Kasearu, Arvi Peet, roolija Ander Koppel, 3.14,14 / Pärnu Sõudekeskus Kalev, Läti.

Poiste A klassi roolijaga neljapaat – Rait Merisaar, Maanus Leesment, Karl Koppel, Geir Suursild, roolija Ander Koppel, 6.53,60 / Pärnu Sõudekeskus Kalev .

Tüdrukute A klassi paarisaeru kahepaat – Erli Mat, Gitta Kivilaan, 7.39,79 / Viljandi Sõudeklubi.

Poiste B klassi paarisaeru kahepaat – Markus Ritson, Andreas Lünekund, 6.59,54 / Pärnu Sõudeklubi.

Tüdrukute B klassi ühepaat – Kristel Tohu, 8.28,18 / SAK Tartu.

U23 meeste roolijata kahepaat – Kaarel Kuslap, Marek Meiesaar, 6.59,42 / Viljandi Sõudeklubi.

Poiste A klassi paarisaeru neljapaat – Siim Schvede, Maanus Leesment, Karl Koppel, Geir Suursild, 6.33,94 / Pärnu Sõudekeskus Kalev.

Poiste C klassi ühepaat – Nikita Konstantinov, 4.01,98 / Narva Energia Spordikool.

Tüdrukute C klassi paarisaeru kahepaat – Annika Väljataga, Hele-Mai Mängel, 4.01,54 / SAK Tartu.

U23 meeste ühepaat – Martin Neerot, 7.22,61 / Viljandi Sõudeklubi.

U23 naiste ühepaat – Kaleria Raina, 8.29,49 / Narva Energia Spordikool.

Tüdrukute A klassi paarisaeru neljapaat – Erli Mat, Kärolyn Mäesaar, Krete Koovit, Gitta Kivilaan, 7.23,29 / Viljandi Sõudeklubi.

Poiste kaheksapaat – Rivo Alliku, Rait Alliku, Joosep Veltson, Siim Schvede, Rait Merisaar, Maanus Leesment, Karl Koppel, Geir Suursild, roolija Ander Koppel, 6.19,51 / Pärnu Sõudekeskus Kalev.