Võistluskarussell stardib 13. juunil Emajõel

Vahur Mäe, toimetaja   |   31. mai 2020, 15:00

Koroonakriisist tingitud pikk paus spordivõistluste korraldamisel on läbi saanud. Eesti sõudeliidu juhatuse otsusega kinnitatud võistluskalender lubab sõudjatele hooaja avangut 13. juunil startivate Emajõe karikavõistlustega.

Kuna Vabariigi Valitsus lõpetas enam kui kaks kuud kestnud eriolukorra 17. mai seisuga ja kriisikomisjon lubas alates 18. maist taas välispordivõistluste korraldamise, saavad sõudjadki tavapärase tegevuse juurde naasta. Seejuures arvestatakse, et pealtvaatajaid võistlustele ei lubata ning võistlejate ja taustategelaste arv ei tohi juunis ületada sadat. Klassikaliselt avavad hooaja 13.-14. juunini Tartus toimuvad Emajõe karikavõistlused, mis tavaoludes on alati peetud aprillis.

Emajõgi (foto: Jaan Vaiksaar)

„Emajõel tegutseme samas formaadis nagu alati. Mahume piirangutega ajalgi valitsuse poolt kehtestatud raamidesse, sest tegemist on eraldistardiga: varemgi oleme meeste ja naiste sõitude vahele ajavaru kavandanud. Juulis pole muret, sest siis tohib võistlustega seotud olla kuni tuhat inimest,“ lausus sõudeliidu peasekretär Robert Väli. Spordijuhi sõnutsi vajavad veel läbi töötamist võistluste olmeküsimused, millest on spordiklubisid plaanis teavitada esimesel võimalusel.

18. juulil ootab sõudjad Tallinn, sest Harkul on kavas sprindidistantsi esivõistlused. Suvepealinna kolitakse 1. augustil, mil on plaanis Eesti karikavõistlused. Kuni 18- ja alla 23aastaste meistrivõistlused toimuvad 22.-23. augustini Viljandis. Samas peetakse 12.-13. septembrini riigi esivõistlused. Kaheksapaatide sügisregatt ja hooaja pidulik lõpetamine on plaanis 17. oktoobril Tartus. Hooaja finaalvõistluski on kavandatud Tartusse: 24.-25. oktoobrini toimub Emajõel väikeste paatide regatt.

Rahvusvahelisel areenilgi on saabumas üha rohkem selgust: juba on teada, et Leedu veespordi Mekas Trakais toimub 26.-28. juunini Merevaigust Aeru regatt. Baltimaade meistrivõistlused peetakse 7.-8. augustini Leedus Šiauliais ning kuni 17aastaste Baltic Cup on 26.-27. septembrini kavas Trakais. Erinevate vanuserühmade Euroopa meistrivõistluste toimumise osas tehakse rahvusvahelise alaliidu poolt otsused hiljemalt juuli lõpuks.

Tutvu võistluskalendri ja üldjuhendiga.