AvalehtOrganisatsioonSõudmineVõistlused ja tulemusedRegulatsioonidPublikatsioonidToetajadGalerii
     

Vahur Mäe, toimetaja

Laupäeval, 21. mail, toimusid Pärnus sõudmise Eesti karikavõistlused, mis tõid koduklubide au kaitsma teiste seas ka Rio olümpiaks valmistuvad neljapaadisõudjad. Klubide karika teenis ülekaaluka eduga Pärnu Sõudeklubi.

Karikavõistlustel jagati välja 17 medalikomplekti. Enim pöördus tähelepanu meeste roolijata neljapaatidele, sest seal tegid koduklubide arvestuses kaasa nii Andrei Jämsä, Tõnu Endrekson kui ka Allar Raja. Kuna paadiklass kujunes prestiižseks, osutus seal paatkondade arvu silmas pidades vajalikuks maha pidada ka eelsõidud.

20160521 Eesti KV 85

Fotol Sõudeliidu president Rein Kilk karikat Pärnu SK esindajale Tatjana Jaansonile üle andmas

Finaalis täiendasid Pärnu Sõudekeskus Kalevi auhinnakappi kuldselt Geir Suursild, Joosep Laos, Allar Raja ja Sten-Erik Anderson, edestades rivaale jõe teiselt kaldalt, Pärnu Sõudeklubist.  Selles paadis sõudsid olümpiamehed Endrekson ja Jämsä ning lisaks Arnold Sanglepp ja Andrus Sabiin. Kolmandaks platseerusid hõbemedallistide klubikaaslased Erik Amor, Lauri Õnnik, Sten Villmann ja Martin Absalon.

Ühepaadil otsis vaheldust Kaspar Taimsoo, kel ei tekkinud karika võitmisega mingeid raskusi. Viljandlane sai ajaks 8.05,9, järgnesid tallinlased Martin Kivilo 8.14,4 ning Oskar Kuzmin 8.25,3ga.

Tüdrukute A-klassi paarisaeru kahepaadil võidutsesid pärnulannad Annabel Aron ja Greta Jaanson. Ka poiste sama paadirühma samas vanuseklassis jäeti karikas Pärnusse – selle eest hoolitsesid kalevlased Rain Harjus ja Andre Koppel.

Poiste üksikaeru kahepaadil olid võidukad Bertty Nurm ja Tristan Lasn Pärnu Sõudeklubist. Meeste samas klassis kuulus võidukarikas samuti Pärnu Sõudeklubile ning selle tulemuse tagasid Markus Ritson ja Daniel Liik.

Meeste paarisaeru kahepaadil liikusid konkurentidest kiiremini Geir Suursild ja Martin Kivilo, naiste arvestuses aga narvalanna Uljana Borodatšova ja Polina Varšavskaja.

Naiste roolijata neljapaatide võistlusesse andis sära juurde tippsõudmisest hiljuti loobunud Kaisa Pajusalu, kes koos Helen Tinkuse, Andra-Laura Meeksa ning Koidu Killinguga tagasid Pärnu Sõudekeskus Kalevile järjekordse karikavõidu.

Tüdrukute A-rühma ühepaadil viis Leena Kattel võidu SAK Tartu klubisse, ent naiste karikas läks sedakorda Erli Mati poolt vormistatuna Viljandisse.

Poiste B-klassi paarisaeru kahepaadil näitasid parimat minekut Narva noormehed Nikita Gorlov ja Dmitri Mihhailov.  Tüdrukute samas paadiklassis kuulus karikavõit tallinlannadele Irena Budanovale ja Liisa-Marie Läänele.

Poiste A-vanuserühma ühepaadil oli kindel liider narvalane Mihhail Kuštein. Kergekaalu ühepaatidel võidutsesid vastavalt Kermo Randmäe ja Karmen Alnek. Naiste roolijata kahepaadil kuulus võidukarikas Liisu Mitile ning Jessika Scholtzile Pärnu Sõudeklubist.

Klubide arvestuses võitis Pärnu Sõudeklubi 171 punktiga 120 punkti kogunud Pärnu Sõudekeskus Kalevi ning 73 silma saanud Viljandi Sõudeklubi ees.

Vahur Mäe, toimetaja

Laupäeval, 21. mail, toimuvad Pärnus sõudmise Eesti karikavõistlused. Pühapäeval aga mälestavad sõudjad regatiga kunagist suvepealinna spordijuhti Erich-Wilhelm Seilerit.

Vahur Mäe, toimetaja

Eesti paarisaeru neljapaat tegi täna Brandenburgis Saksamaal ajalugu, võites taas Euroopa meistritiitli.

2016 ERCHKaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Andrei Jämsä pääsesid finaali laupäeval vahesõidu võitmisega. Seejärel mainis peatreener Matti Killing, et ka kui finaalis sõit sama hästi klapib, tähendab minek ka väga head tulemust. Nii ka pühapäeval läks.

Vahur Mäe, toimetaja

2016 ERCHAvapäeval Euroopa meistrivõistluste eelsõidus kolmandaks platseerunud Eesti paarisaeru neljapaat parandas laupäevases vahesõidus vea ning liikus elegantse võiduga pühapäeval Eesti aja järgi kell 12.48 startivasse finaali.

Vahur Mäe, toimetaja

Reede hommikul Brandenburgis toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel startinud Eesti paarisaeru kahepaadi uus koosseis pidi leppima esmalt eelsõidu viimase, seejärel aga ka vahesõidu tagumise kohaga.

teade

24.05.2016, Luzern.
OM-kvalifikatsioonivõistlus
TULEMUSED
*
04.06.2016 Tallinn, Eesti MV sprindis
JUHEND
*
05.06.2016 Tallinn, Harku regatt
JUHEND
*
07.06.2015, Tartu
Treenerite kutseeksam

voistlus

Viimane kuu Mai 2016 Järgmine kuu
E T K N R L P
week 17 1
week 18 2 3 4 5 6 7 8
week 19 9 10 11 12 13 14 15
week 20 16 17 18 19 20 21 22
week 21 23 24 25 26 27 28 29
week 22 30 31


Uudised

SUURSPONSOR

 Telia Logo 

 

T O E T A J A D


EOK logo
Kultuurimin logo est

 

paf logo 

 BTA kindlustuse logo

freesport logo
 

 penteer logo

 

laine kylalistemaja logo

 

Treeneri tarkvara ja treeningpäevik - Sportlyzer

logo parnu sadam