Intervjuu: Allar Raja mõtteid enne MMi

Vahur Mäe, toimetaja   |   18. aug. 2009, 00:00

õSõudmise maailmameistrivõistlusteni, mis stardivad eeloleval pühapäeval Poola linnas Poznanis, on jäänud loetud päevad.

Uurisin Allar Rajalt, kes oli parasjagu nautimas treeningu järgset puhkust, kuidas on läinud Eesti esilootuseks tõusnud paarisaeru kahepaadikoosseisu ettevalmistuse viimane etapp Trakais (Leedu).

705

Luzern 2009, MK III etapi autasustamisel Foto: Robert Väli

Kuidas kulgesid Leedu meistrivõistused, mis kulmineerusid võõra riigi meistrikulla võitmisega?

See oli vajalik start enne hooaaja tähtsaimat etteastet ning eelkõige oli idee kogu protsess alates eelsõitudest läbida. Kõik läks plaanipäraselt ja suutsime end korralikult realiseerida.

Kas nüüd võib öelda, et tippvorm on lähedal ja et teel MMile on kogu töö tehtud?

Nagu treener Matti Killingki on öelnud, on Trakai sõudja jaoks nagu paradiis ja vahel tehakse siin ka märkamatult planeeritust rohkem. Oleme saanud piisavalt jõuliselt treenida ning kui viimastel päevadel taas kiiremaid liigutusi teeme ning korralikult välja puhkame, võib öelda, et juhuse hooleks pole miskit jäetud.

Kas ooled uurinud ka Poznanis startivate vastaste tegemisi?

Aeg-ajalt tekib ikka huvi, mida konkurendid teevad. Nii olen teada saanud, et Luzerni MK-finaalist (seal olid Raja ja Taimsoo kolmandad-V.M) teeb Poolas etteaste kogu koosseis. Paistab, et alati tugev Austraalia punt on sel hooajal lagunenud – märkasin, et üks konkurent on kolinud hoopis riigi paarisaeru neljapaati.

Kuidas on lood närvipingega?

Mõtlen päris palju eelseisvatele startidele, kuid teen seda analüüsivalt ja kaalutlevalt. Mis seal salata, kerge elevus on sees, kuid see on igati vajalik.

—————————————————————

Paatkonda treeniv Matti Killing arvas, et vaja on keskenduda võistlusrütmi leidmisele. Samas astuti Leedu meistrivõistlustel osalemisega suur samm selles suunas.

Veel mainis juhendaja, et MK-l saavutatud tipptulemus olukorras, kus rohkem tiitlivõistluste eelseid mõõduvõtte ei toimu, võib noorele paatkonnale olla pigem koormaks.

Küsimusele, milliste ootustega Poznanisse minnakse, vastas Killing nii: „Kuna aastaid on selle paadiklassi konkurents olnud väga tihe, siis jõudmine finaali on hea saavutus ja annab võimaluse konkureerida kõrgetele kohtadele.

Eesti kahepaat teebavastardi pühapäeval, 23. augustil kohaliku aja järgi enne keskpäeva. Vastaseid on eelülesandmise põhjal 16.