Allar Raja valiti taas EOK sportlaskomisjoni

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. mai 2020, 13:59

Eile südaööl selgus Eesti Olümpiakomitee (EOK) sportlaskomisjoni uus koosseis. Üheksa tippatleedi seas esindab järgmisel neljal aastal sporditippude huve taas sõudmise olümpiapronks Allar Raja.

Eelmiselgi perioodil komisjoni kuulunud Raja näeb end koostööalti esindajana, kes on sild komisjoni ja ametnike vahel. “Soovin, et spordijuhtide kõrgel tasemel otsused ei riivaks atleetide huve ning nende soove ja muresid võetaks kuulda. Komisjoni liikme roll seisnegu selleski, et avalikkus saaks otsustatust igakülgseid selgitusi,” selgitas Raja kandideerides. Konkreetseks minnes peab Pärnu Kalevi sõudekeskuse liige noorsportlaste abistamist. “Toetan üleminekueas, alla 23aastaste tegijate pürgimist täiskasvanud sportlaseks saamisel. Nad vajavad motivatsioonisüsteemi, sealhulgas tegevustoetust,” lausus Raja.

Lisaks sõudjale kuuluvad komisjoni kergejõustiklased Gerd Kanter ja Annika Sakkarias, kiiruisutaja Saskia Alusalu, kulturist Ott Kiivikas, võrkpallur Liis Kullerkann, laskesuusataja Johanna Talihärm, võrkpallur Kert Toobal ja parasportlasest ujuja Matz Topkin.

EOK projektijuhi Natalja Inno sõnutsi esitati 22 kandidaadi nimed, kes esindasid 18 spordiala „Neid oli palju rohkem kui eelmisel korral. Kandidaadid tõid välja teemad, millega soovivad komisjonis tegeleda ja hääletajad said selle põhjal valida,“ lausus Inno ja pidas rõõmustavaks, et komisjoni valiti vanade tegijate kõrval uustulnukaidki.

Komisjoni said kandideerida sportlased, kes on viimase nelja aasta jooksul kuulunud Eesti koondise koosseisu, seisavad ausa mängu põhimõtete eest ja kes pole kunagi antidopingu reegleid rikkunud. Kandidaate tohtisid esitada kõik spordialaliidud: kuni kaks eri soost sportlast. Sportlaskomisjoni liikmed valivad edaspidi endale esimehe, kes kuulub automaatselt EOK täitevkomiteesse. Samuti on komisjonil kaks hääleõiguslikku esindajat EOK esindajatekogus. Komisjoni esimene koosolek on plaanis 5. juunil.

Postituse sisufoto: sportlaskomisjoni vastvalitud koosseis (Olen Olümpiafänn Facebook)
Tunnusfoto: Allar Raja (www.eok.ee)