Eesti noorsõudjad alustasid hooaega vägevalt ja sihivad tiitlivõistlusi

Vahur Mäe, toimetaja   |   8. apr. 2024, 15:04

Pühapäeval tõmmati Horvaatia pealinnas Zagrebis joon alla Croatia Openi rahvusvahelisele regatile, mis tõi Eesti koondisele korraliku medalisaagi ja pani punkti ligi kuu aega kestnud lõunalaagrile.

Kui avapäeval näitasid viljandlannad Gerli Endrekson ja Doris Meinbek alla 23aastaste klassis ühepaadil võisteldes medali võitmisega särtsakat minekut, andis teinegi päev medalilisa, sest neiud platseerusid tugeva lõpuponnistusega kohalike paatkondade vahele teiseks, aeg 7.19,68. Kuldmedali võitnud neidude paar sai kirja 7.12,25 ning eestlannade poolt pronksile lükatud tütarlaste esindus 7.20,37.

Meinbek ja Endrekson (Foto: Robert Jürimaa)

Vägeva etteastega sai hakkama alla 19aastaste noormeeste paarisaeruline kvartett koosseisus Robin Hunt, Nikolai Kiradi, Tauno Tamm ja Marcus Viks: nimelt olid Pärnu ja Tartu noored 6.02,5 kirja saanud väga tugeva Türgi neliku järel 6.09,36ga teised, edestades veenvalt Belgradi klubi esindust (6.16,72).

„Olime laagris ühtekokku 28 päeva, seejuures vahetasime Ruth Vaariga kohad: laagri esimeses pooles juhendas Viljandi noori tema, seejärel võtsin teatepulga üle mina,“ rääkis pikas laagris Meinbeki, Endreksoni jt abistanud noor treener Robert Jürimaa.

Kuidas jääb juhendaja esimese etteastega rahule?

„Üldiselt õnnestus laager väga hästi, sest treenisime ja kogusime kilomeetreid isuga,“ rõõmustas Jürimaa, kelle sõnutsi keegi tema pundist lati alt läbi ei läinud.

„Nagu tulemused näitavad, siis praeguse seisuga võiks alla 23aastased neiud noortekoondise esindusnägudeks olla küll,“ võttis üks eestvedajatest lõunalaagri tulemused kokku.

Eesti sõudenelik medalitega poseerimas (Foto: Kadri Rauba)

„Kevade kohta ja võrreldes eelmiste aastatega on pilt ühtlasem ja kindlasti parem,“ üldistas sõudeliidu järelkasvukoondiste projektijuht Matti Killing, kelle sõnul võeti pikast laagrist maksimaalne.

„Pikem ettevalmistus andis eelise, mis ka võrreldes Lõuna-Euroopa eakaaslastega, kes saavad terve talve harjutada, vormus konkurentsivõimeliseks tulemuseks.“

Croatia Openi võistlust hindas juhendaja kui suurt ja olulist mõõduvõttu.

„Jagasin hiljuti teistega muljeid, et õu oli paatidest tulvil ja sebimist palju – oleks kui suurvõistlusele sattunud,“ kirjeldas treener.

Kuidas kulgeb hooaeg edasi?

„Juuni alguses on Poolas alla 19aastaste EM ja augustis-septembris toimuvad U23 eaklassi tiitlivõistlused,“ rääkis Killing, kes näeb koondise kandidaatides tugevat potentsiaali.