Eesti sprindikullad võitsid Taimsoo ja Pajusalu

Vahur Mäe, toimetaja   |   16. juuni 2013, 20:46

Läinud laupäeval toimusid Harku järvel Eesti meistrivõistlused sprindis, kus valitsesid Kaspar Taimsoo ja Kaisa Pajusalu.

Alati on meeste ühepaatide sõidud need, mis publikut paeluvad. Seda seetõttu, et on konkurentsi ja mängu ilu. Ka tänavune finaalsõit ei erinenud varasemate aastate omataolistest. Eelsõitude võitmisega näitasid varem kahel korral sprindimeistriteks kroonitud Taimsoo ning Tõnu Endrekson, et finaalis otsustavad kulla saatuse just nemad kaks.

2013 EMV sprindis Poiste A poodium
Poiste A-klassi poodium: Andreas Lünekund (vasakult), Andres Nöps, Mark-Felix Mumma. Foto: Jane Kalda

Keskmiselt tugev lainetus ja tuuleiilid muutsid sõidu ettearvamatuks, sest iga hetk võis keegi aeru takerdumise tõttu lainesse oma edu maha mängida ning valusa kaotuse osaliseks saada. Taimsoo dikteeris finaalsõitu võimsa stardikiirendusega, jättes Endreksoni justkui lootusetusse seisu. Siiski näitas olümpiahõbe, et ka 250 meetrisel distantsil võib targalt sõudes positsiooni parandada ning nii lähenesid mõlemad favoriidid finišiliinile äärmiselt tasavägiselt.

Finišis osutus noorema mehe Taimsoo jaks Endreksonist üle ning ajaga 44,35 võidetud kolmas meistritiitel tegi temast läbi aegade edukaima Eesti sprindimehe. Endrekson jõudis kohale ajaga 44,75 ning pronks kuulus tulemusega 46,29 noorema generatsiooni esindajale Joosep Laosele.

Naiste arvestuses moodustasid poodiumikolmiku Kaisa Pajusalu (47,86), Helen Tinkus (50,84) ja Eelika Naarits (52,68).

Vaata ka teisi tulemusi!

ERR-i klipp