Eestit esindab U19 MMil kaks paatkonda

Vahur Mäe, toimetaja   |   1. aug. 2023, 14:53

Homme algavad Pariisis kahe Eesti paatkonna osalusel alla 19aastaste sõudjate maailmameistrivõistlused, mis kulmineeruvad 6. augustil.

Sõudeliidu juhatuse otsusega lähetati omaealiste tippseltskonnaga jõudu katsuma Gerli Endrekson (Viljandi SK) ühepaadil ja noormeeste paarisaeruline neljapaat, kuhu kuuluvad eri klubide tegijad: Anton Kašurnikov (SK Narva Energia), Kristho Kaldmaa (SAK Tartu), Aleksander Jalakas (TÜASK) ja Robin Hunt (Pärnu SK).

Gerli Endrekson (Foto – Fred Killing)

Endreksonil on vastaseid 28. Esmalt on kavas viis eelsõitu, millest igast neli esimest pääseb 24 sekka veerandfinaali. Seejärel alustatakse poolfinalistide sõelumist: kokku on kavas neli sõitu, millest igast kolm kiiremat saavad 12 edukama sekka.

Neljapaate tuleb veel 17. Eelsõite on planeeritud kolm, igast kaks paremat saavad õiguse startida poolfinaalist, ülejäänud jätkavad sinna püüdlemist vahesõidu kaudu.

Lisaks atleetidele on võistluspaigas võistkonna juht ja fotograaf Fred Killing, neljapaadi treener Matti Killing ning Endreksoni juhendaja Ruth Vaar.

Kogu võistluse infoga saab tutvuda siin.