Enamus sõudjaid treenivad hetkel välismaal

Vahur Mäe, toimetaja   |   18. märts 2008, 16:59

Traditsiooniliselt on enamus koondistesse pürgivaid sõudjaid suundumas lõunalaagritesse.

Tatjana Jaansoni grupp treenib juba pea nädal aega Hispaanias, täna aga jõudsid Horvaatiasse Matti Killingu, Sergei Glushko ja Ulvi Lutoshkini käe all treenivad atleedid.
Hispaanias Sevillas harjutavad Jüri Jaanson, Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä on sealkandis väikese vaheaja järel juba teist korda. Kui varem keskenduti pikkade aeroobsete otsade sõudmisele, siis nüüd näeb treeeningplaan juba ette ka lõikude läbimist.
Eestisse naastakse 30. märtsil.

569
Horvaatia laagri koosseis enne ärasõitu                  Foto: Fred Killing

Horvaatias viibib Pekingi Olümpiamängudeks valmistuv paarisaeru neljapaat koosseisus Allar Raja, Igor Kuzmin, Vladimir Latin ja Kaspar Taimsoo. Samuti treenivad Skradinis ühepaadimees Leonid Gulov, noortekoondislased Madis Mosarov, Jevgeni Lissovski, Sten-Erik Anderson ja Konstantin Laanvee, mitmekordsed juuniorideklassi MM-medallistid Kaisa Pajusalu ja Jevgenia Rõndina, kergekaalust absoluutkaalu siirdunud Valeri Prosvirnin, E8-kaheksapaadi kandidaadid Jaan ja Juhan Laos ning erinevate klubide kulul lähetatud sõudjad Reigo Pihlak, Mati Arend, Ronald Väli ja Heigo Varik.
Balkanile jäädakse peaaegu kolmeks nädalaks.
USAs viibiv kaheksapaat Jaanuaris siirdusid Lõuna-Kalifornia ülikooli kutsel USAsse treenima ja õppima maailmameistritest kaheksapaadimehed. Ookeani tagant naastakse mais ning juulis kaitstakse Kuninglikul Henley regatil stipendiumi andnud kõrgkooli värve.