Mitt ja Muiste võidutsesid virtuaalsena peetud Eesti meistrivõistlustel sisesõudmises

Vahur Mäe, toimetaja   |   7. märts 2021, 12:17

Pühapäeval kulmineerus kohalik sisesõudehooaeg ala Eesti meistrivõistlustega, mis toimusid virtuaalsena. Meestest näitas parimat aega alla 23aastaste seas võistelnud Leo Muiste, naistest ei leidunud vastast Liisu Mitile.

Koroonaviiruse tõttu oli virtuaalne – võistlejad sõudsid endale meelepärases kohas, sõudemasinad üle interneti võistlustarkvaraga ühendatud – formaat ainsaks lahenduseks meistrite selgitamiseks. Samaaegselt selgusid neljaetapilise sõudeliidu sisesõudesarja ja akadeemilise spordiliiduga koostöös korraldatud üliõpilasmeistrivõistluste parimad (Uudis avaldatakse peale protokolli kinnitamist, toimetaja).

Kuna Itaalias Rooma lähistel Sabaudias olümpiakvalifikatsiooniregatiks valmistuvad tipptegijaid, teiste seas mullu meistrikulla võitnud Allar Raja jäid jõuproovist kõrvale, tehti poodium uustulnukatele vabaks. Selle võimaluse pööras enda kasuks Pärnu sõudeklubi noortetreener, endine saavutussportlane Nikita Konstantinov, kes läbis 2000 meetri distantsi 6.13,3ga. Talle järgnesid Rasmus Tensing (TÜ akadeemiline SK) 6.17,7 ja Margus Kodasma (Pärnu SK) 6.17,8ga. Päeva parima aja eest hoolitses nooremate meeste seas võitnud Muiste, kes sai kirja 6.06,4. Järgnesid tallinlased Uku Siim Timmusk 6.16,5 ja Jaan Sander Klein 6.17,8ga.

Viljandi sõudeklubis pingutanud 500 meetri distantsi värske maailmameister Muiste läks enda sõnutsi võistlusele vastu enesekindlalt. „Kindlat plaani taktika ja tempo osas mul polnud ning ma ei teadnud, millist tempot alguses valida. Siiski olin veendunud, et alla kuue minuti ma sõitma ei lähe,“ rääkis Ruth Vaari hoolealune, kes näitas viimasel paarisajal meetril märkimisväärset spurdivõimet. Muiste sõnul taastus ta nädal tagasi toimunud MMi sõitudest kiiresti, võttes riigi meistrivõistluste eel siiski paariks päevaks hoo maha. Nüüd ootab nooratleet pikisilmi vee peale minekut. „Tahaksin ühepaadi hästi liikuma saada. Kui vähegi võimalik, püüan suurtel võistlustel esikolmikusse jõuda,“ avaldas viljandlane.

Võistluspäeva videosalvestis (Allikas: stuudio “Kõrvauss”)

Kuigi Itaalias harjutavad tippmehed jäid viimasest võistlusest kõrvale, on põhjust neistki rääkida: sisesõudesarja võitis esimesel kolmel etapil triumfeerinud Tõnu Endrekson (Pärnu SK), kellele järgnesid Jüri-Mikk Udam (Tallinna SK) ja Kaspar Taimsoo (Viljandi SK).

Naiste seas kaitses 6.56,1ga tiitlit Liisu Mitt (Pärnu SK), edestades klubikaaslast, 6.58 kirja saanud Elo Luike. Kolmandana lõpetas Katariina Johanna Järvsoo (Tallinna SK), aeg 7.31,1

„Plaanisin isiklikku rekordit parandada, aga sekund jäi puudu. Pidanuksin esimeses pooles julgemalt peale minema, kuid pelgasin tempot tõsta,“ rääkis võidunaine, tänades Luike kõva surumise eest. „Ta pakkus mulle tugevat konkurentsi. Teadsin, et rivaal on kõva lõpuga ja meil võib tulla nina-ninas sõit,“ jutustas PPA Lääne prefektuuris uurijana töötav atleet.

Sarja arvestuses võitis Mitt Järvsoo ja Ekaterina Grigorjeva (Emajõe Aeruklubi) ees.

Kõik Eesti meistrid

Mehed: 1. Nikita Konstantinov, 6.13,3 (Pärnu SK).
Meeste kergekaal (kuni 75 kg): 1. Elar Loot, 6.19,3 (SAK Tartu).
Meeste U23-klass (alla 23aastased): 1. Leo Muiste, 6.06,4 (Viljandi SK).
Poiste A-klass (17-18aastased): 1. Kaarel Kiiver, 6.14,2 (TÜ akadeemiline SK).
Poiste B-klass (15-16aastased): 1. Aleksander Jalakas, 6.51,4 (TÜ akadeemiline SK).
Poiste C-klass (13-14aastased), 1000 meetrit: 1. Oliver Hanson, 3.17,6 (SAK Tartu).
Naised: 1. Liisu Mitt, 6.56,1 (Pärnu SK).
Naiste kergekaal (kuni 61,5 kg): 1. Kelli Järvoja, 7.41,4 (Pärnu SK).
Naiste U23-klass: 1. Greta Jaanson, 7.11,9 (Pärnu SK).
Tüdrukute A-klass: 1. Doris Meinbek, 7.17,5 (Viljandi SK).
Tüdrukute B-klass: 1. Kaisa Olesk, 7.26 (SAK Tartu).
Tüdrukute C-klass: 1. Bärbel Rõõm, 3.42,6 (Pärnu SK).
Meesveteranid (30-39aastased): 1. Risto Uustal, 6.19,2 (TÜ akadeemiline SK).
Meesveteranid (40-49aastased): 1. Janar Rückenberg, 6.26,5 (Väike-Maarja RSK).
Meesveteranid (50-59aastased): 1. Aivar Jürgenson, 6.30,9.
Meesveteranid (60-69aastased): 1. Aare Kuuseoks, 7.04,9 (Väike-Maarja RSK).
Meesveteranid (70-79aastased): 1. Anatoli Männi, 8.06,2 (KJK).
Naisveteranid (30-39aastased): 1. Annika Deedin, 7.26 (Väike-Maarja RSK).
Naisveteranid (40-49aastased): 1. Riina Arva, 7.37,6 (Pärnu SK).
Naisveteranid (50-59aastased): 1. Malle Lüdimois, 7.46,1 (Viljandi SK).
Naisveteranid (60-69aastased): 1. Sirle Maurits, 9.03,3.
Meesparasõudjad (PR1+PR2): 1. Randel Peerna, 9.19,1.
Meesparasõudjad (PR3): 1. Ergo Mets, 7.24,5 (Tallinn Crossfit).
Naisparasõudjad: 1. Birgit Näppi, 9.38,8 (Pärnu SK).

Võistluse finišiprotokolli leiab siin, sisesõudesarja punktitabeli siin. Koostöös stuudioga „Kõrvauss“ toodetud kommenteeritud otseülekande salvestust saab vaadata siin.

Pildil: U23-klassi Eesti meister Leo Muiste (FOTO: Viljandi SK)