MK 3: neljapaat tõusis taas poodiumile

Vahur Mäe, toimetaja   |   12. juuli 2015, 14:36

Foto: Fred Killing

MK-sarja finaaletapp tõi Luzernist Eesti spordisõpradele kergenduse ning teadmise, et meie paarisaeru neljapaat on tagasi tippkonkurentsis ning saab nüüd rahulikult suve lõpus toimuvateks maailmameistrivõistlusteks valmistuda.

Juba aastaid riigi esinduspaatkonnaks olnud neljapaat tuli peale mõningaid katsetusi taas kokku koosseisus, millega Londoni olümpiamängudel võideldi välja 4. koht. Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo andsid juba eelsõidus konkurentidele hoiatuse, et nendega tuleb taas finaalis ja ka maailmameistrivõistlustel arvestada.

2015 MK3 M4x finaal F.Killing

Tänane finaalsõit kruvis Eesti südika stardi taustal pinget juba algusmeetritest, sest kena lähte järel püsis koosseis Venemaa ja Saksamaa järel medalikohal. Kui Venemaa sõit lagunes, näitas end tugevast küljest Uus-Meremaa ja jõudis Eestile kõrvale. 1500 meetri märgis oli kindel, et Saksamaa on konkurentidele püüdmatus kauguses, kuid tihe rebimine käis kahvatumatele medalitele.

Kuldmedali võitis ülimat kindlust näidanud Saksamaa, saades ajaks 5.43,89. Järgnesid Uus-Meremaa 5.45,50ga ning üle pika aja poodiumile jõudnud Eesti 5.46,78ga.

Neljanda-viienda koha peale käis tugev võitlus Venemaa ja Itaalia vahel. Siiski suutsid venelased tulemusega 5.48,75 itaallasi ülinapilt edestada (5.48,76). Viimase kohaga pidi leppima Austraalia (5.50,19).

Eesti neliku juhendaja Matti Killing oli mõistagi rahulolev, samas ohates kergendatult. „Kui nii mõnigi kõrvalseisja näis olevat usu kaotanud, siis minul ei tekkinud hetkekski kahtlust, et me mõõnast üle ei saa. Tänane sõit kinnitas, et oleme saanud väga edukalt liikuma ning teame enne MM-i nüansse hakata lihvima“, märkis Killing.

„Kui start oli meil paljulubav ja ideaalilähedane, siis distantsi teisel poolel vajame enam toorest jõudu. Seetõttu jäime täna ka Uus-Meremaale alla. Kuid õnneks aega veel on“, arutles juhendaja.

Küsimusele, kuidas kulgeb MM-i eelne ettevalmistus edasi, märkis Killing, et peamiselt treenitakse Pärnus. Vahetult enne tiitlivõistlust on plaanis ankrusse jääda Viljandisse, sest sealne seisev vesi võimaldab suurepäraseid harjutamistingimusi.