MM: Jaanson-Endrekson võitsid eelsõidu

Vahur Mäe, toimetaja   |   26. aug. 2007, 18:40

Müncheni MMil on avasõidu läbinud ka meie paarisaeru kahepaadid. Jüri Jaanson ja Tõnu Endrekson said kirja sõiduvõidu, Jevgenia Rõndina ja Kaisa Pajusalu jätkavad vahesõidus.

420

Meeste kahepaate on stardinimekirjas 27. Jaanson ja Endrekson startisid neljandas eelsõidus koos Indoneesia, Tai ja Horvaatiaga. Kolm esimest pääsesid 24 parema hulka veerandfinaali. Eesti paatkonnal sõidu võitmisega mingeid raskusi polnud. Ajaks saadi 6.26,75. Järgnesid Horvaatia (Mario Vekic-Ante Kusurin, 6.27,41) ja Tai (Ruthtanaphol Theppibal-Piyadanai Pantangthai, 6.49,52).
Endreksoni sõnul ta paatkonna avastardiga rahul polnud, põhjusena tõi ta välja liiga uimase oleku. „Ei teagi, aga enesetunne polnud eelsõidus parimate päevade oma. Samas on homme puhkus. Loodan, et tänasega suutsime end lahti sõuda“, võttis ta eelsõidu kokku.
Jaansoni-Endreksoni osalusel veerandfinaal peetakse teisipäeva ennelõunal.

Rõndina-Pajusalu saavad uue võimaluse

Naiste paarisaeru kahesel esindavad Eestit alles juunioride klassi kuuluvad Jevgenia Rõndina ja Kaisa Pajusalu. Mullused noorte maailmameistrid ja käesoleva hooaja hõbemedallistid jäid eelsõidus ajaga 7.31,45 viiendaks ja jätkavad võistlemist vahesõidus.
Otse poolfinaali läksid kaks esimest: võitjana Hiina (Qin Li-Liang Tian, 6.58,76) ja teisena Rumeenia (Ioana Papuc-Simona Musat, 7.05,15).
Eesti võistkonda edestasid ka USA (Jennifer Kaido-Ala Piotrowski, 7.14,59) ja Norra (Marianne Nordhal-Martha Helgeland, 7.18,98).
Makedoonia paatkond diskvalifitseeriti paadi alakaalu tõttu.

Eesti naiskond tuleb vahesõidus veele teisipäeval.