Noorsõudjad asuvad Viljandis medaleid jahtima

Vahur Mäe, toimetaja   |   21. aug. 2021, 12:32

Täna alustavad noorsõudjad Viljandis medalijahti: U19 ja U23-vanuseklassis jagatakse kahe päeva peale välja 26 medalikomplekti.

Jõuproovist võtavad osa kõik sõudeklubid, seejuures on kohal riigi paremik. Stardiprotokolliga saab tutvuda siin, juhendi ja muu olulise infoga siin.

Sõudeliidu peasekretäri Robert Väli sõnutsi täpsustas alaliidu juhatus augusti alul võistlusmäärustikku. „Esiteks, peale registreerimise tähtaega pole enam uusi võistlejaid võimalik lisada. Nii välistame olukorra, kus viimastel päevadel lisati pidevalt uusi koosseise, ja see tekitas omajagu segadust,“ selgitas Väli, lisades, et selline olukord ei ole aus õigeaegselt ennast kirja pannutele.

Sõudejuht rõhutas, et vastavalt määrustikule tohib meeskonnapaatides muuta maksimaalselt pool võistkonda, sedagi vaid tervislikel põhjustel.

Pidades silmas noorsportlaste ohutust ja meistrivõistluste kuvandit, tegi juhtkond otsuse, et võtab süsteemselt vaatluse alla meistrivõistlustel osalevate noorte tausta: see pole koht, kus oma elu esimest võistlust teha.

„Vastavalt reeglitele tuleb end eelnevalt vähemalt kahel võistlusel proovile panna,“ täpsustas Väli, kelle hinnangul tuleb võistlustel tagada maksimaalne ohutus. „Arusaadavalt ei suuda uustulnukad stressi tekitavas võistlusolukorras saada samaväärselt hakkama, kui nende kogenumad eakaaslased,“ põhjendas eestvedaja.

Meistrivõistlusi korraldab Eesti sõudeliit koostöös Viljandi sõudeklubiga.