Sisehooaeg stardib pika distantsi meistrivõistlustega

Vahur Mäe, toimetaja   |   24. nov. 2017, 21:59

Eeloleval laupäeval, 25. novembril, stardib Viljandis pika distantsi Eesti meistrivõistlustega riigi sisesõudmise hooaeg.

Võistlus, mis toob sõudeergomeetrite taha nii noored kui vanad ning parasõudjad, pakub kuni 14-aastastele (C klass) ja parasõudjatele võimaluse end proovile panna 3000 ning vanematel 6000 meetri distantsil. Programmi avavad kell 11.00 naisveteranid ning lõpetavad kell 18 mehed. Teiste seas tulevad viimases sõidus publiku ette tänavused maailmameistrivõistluste pronksmedalistid Allar Raja, Kaspar Taimsoo ja Kaur Kuslap. Medalimeestele hakkavad konkurentsi pakkuma Sten-Erik Anderson, Joosep Laos, Oskar Kuzmin jt. Viljandis ei stardi sõudekoondise raudvaraks peetavad Tõnu Endrekson ja Andrei Jämsä.

Jõuproovi LIVE-tulemused on leitavad sellel lingil. Lisaks Viljandi võistlusele kuuluvad neljast etapist koosnevasse sarja Pärnumaa ja Sõudekeskus Kalevi lahtised meistrivõistlused, ALFA ning Eesti meistrivõistlused 2000 meetri distantsil.

Igal osavõistlusel selgitatakse konkreetse etapi paremusjärjestus. Sarja üldvõitja selgitamiseks arvestatakse iga osavõtja kolme paremat tulemust neljast etapist. Üldarvestuses osalemiseks peab võistleja olema osalenud vähemalt kolmel etapil.