Sisekaitseakadeemia valis aasta parimaks sportlaseks Martin Laiuse

Vahur Mäe, toimetaja   |   16. dets. 2011, 10:31

Sisekaitseakadeemia aasta parima meessportlase tiitel anti sel aastal üle politsei- ja piirivalvekolledzi kadett Martin Laiusele, kes on käesoleval aastal sõudmises toonud Eesti kaheksapaadis koju mitmeid auhinnalisi kohti. Naistest kuulutati parimaks triatleet Kairi Schmidt finantskolledzist.

Sisekaitseakadeemia rektor Lauri Tabur ütles auhinnatseremoonial, et akadeemia alustab sellest aastast kadettidest parimatele tippsportlastele ka stipendiumi maksmist. „Oleme uhked meie sportlaste üle, kes on Eestile toonud palju kuulsust ning soovime omalt poolt nende sportimist veelgi toetada“ põhjendas Tabur uue stipendiumisüsteemi rakendamist.

2011_Sisekaitseakadeemia_parimad_sportlased
Tänavused õppeasutuse parimad (Martin Laius ja Vladimir Latin vasakult teine ja kolmas). Foto: erakogu

„Pärnu Sõudekeskus Kalevis treeniv Martin Laius on käesoleval aastal võistelnud Eesti kaheksapaadi koosseisus mitmetel rahvusvahelistel võistlustel ja võitnud auhinnakohti Eesti meistrivõistlustelt. Laius võitis ka akadeemia aastalõpuvõistluse ergomeetrisõudmises“, vahendas akadeemia pressiesindaja

Sisekaitseakadeemia aasta parimate sportlaste valimisel oli meeste arvestuses konkurents esikohale tihe. Parim meessportlane valiti välja üheksa kandidaadi seas. Teise koha sai teinegi sõudja Vladimir Latin ning kolmanda koha triatleet Karl-Rauno Miljand. Naistest pälvisid lisaks Schmidtile tunnustust laskesportlane Maarja-Liisa Maasik finantskolledþist ning politsei- ja piirivalvekolledþi kadett Reet Truverk.

Tunnustamistseremooniat austasid oma kohalolekuga Siseministeeriumi kantsler Tarmo Türkson, Eesti Olümpiakomitee peasekretär Toomas Tõnise,  EASL president Ants Veetõusme ning Sõudeliidu peasekretär Jaan Tults.

Akadeemias on parimat õppursportlast valitud alates 2000. aastast ning aasta parima tiitli on varem saanud näiteks Marko Albert, Heiki Nabi, Maarika Võsu, Irina Embrich, Allar Raja ja ka Vladimir Latin.

Sisekaitseakadeemia on siseministeeriumi haldusala kõrgkool, mis valmistab kutse-, kõrg- ja magistrihariduse tasemel ette spetsialiste laiale ringile sisejulgeolekuasutustele, seal hulgas politseile, piirivalvele, päästealale, samuti justiits- ning maksu- ja tollisüsteemile. Neis valdkondades viiakse läbi ka teadus- ja arendustööd ning pakutakse juba töötavatele spetsialistidele täiendkoolitust kõigis erialastes küsimustes.